У НСЖУ заявили, що винних у нападах на журналістів під час Євромайдану досі не покарано
Із листопада 2013-го до лютого 2014 року стався 271 напад на журналістів в Україні, зазначили в Національній спілці журналістів України.
Винні у нападах на журналістів під час Революції гідності досі не понесли покарання. Про це йдеться в заяві Національної спілки журналістів України.
У НСЖУ зазначили, що з листопада 2013-го до лютого 2014 року стався 271 напад на журналістів у країні.
"Показові справи, про які звітували Генпрокуратура й Адміністрація Президента, розсипаються, а свідчення постраждалих журналістів ігнорують. Є ганебний вирок причетному до вбивства В'ячеслава Веремія Крисіну (Юрій Крисін дістав чотири роки позбавлення волі з випробувальним терміном два роки. – "ГОРДОН"), виправдання міліціонерів, які жорстоко побили черкаського фотокореспондента Ігоря Єфімова, і нові обіцянки про пріоритетність майданівських "справ честі", – сказав голова НСЖУ Сергій Томіленко.
За даними НСЖУ, за час Революції гідності найбільше нападів на журналістів було зафіксовано в Києві, Харкові, Черкасах, Дніпропетровську, Запоріжжі, Одесі та Криму. Протягом цього періоду сталося 14 нападів на редакції ЗМІ та 31 випадок погроз співробітникам медіа фізичною розправою.
Протести, які дістали назву Євромайдан, а пізніше – Революція гідності, тривали по всій країні із 21 листопада 2013 року до кінця лютого 2014 року. Після масового розстрілу учасників протесту 18–20 лютого із країни втік екс-президент Віктор Янукович.
21 листопада 2017 року начальник департаменту спецрозслідування Генпрокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що під час Революції гідності загинуло 78 мітингувальників, 278 дістали тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження. Також загинуло 13 правоохоронців, а 44 дістали тяжкі або середньої тяжкості поранення.