Журналістка Решетилова підозрює, що реакція Луценка на справу Бубенчика є "хитрим планом" генпрокурора
Рішенням змінити прокурорів, які займаються справою активіста Євромайдану Івана Бубенчика, генпрокурор України Юрій Луценко "плює з високої гори" на закон, невтручання в роботу слідчих і здоровий глузд, уважає журналістка Ольга Решетилова.
Зміна групи прокурорів у справі про можливий розстріл правоохоронців під час Євромайдану активістом Іваном Бубенчиком є "хитрим планом" генерального прокурора України Юрія Луценка. Таку думку висловила у Facebook журналістка Ольга Решетилова.
"Щось мені підказує, що є в таких діях Луценка хитрий план. Одним махом він заспокоює розгніваний натовп і підсаджує героя на свій прокурорський гачок. І сам виходить такий весь у білому і на коні. Усе-таки ментівського в ньому більше, ніж прокурорського", – написала вона.
Журналістка провела паралель з обранням запобіжного заходу екс-командиру батальйону "Айдар" Валентину Лихоліту влітку 2016 року.
"Юрій Віталійович прискакав до Печерського суду, де обирали запобіжний захід Баті, Валентину Лихоліту, а Семенченко і Ко вже перекрили Хрещатик і палили шини. Луценко поплескав Батю по плечу, сказав, що він класний пацан, нагнув своїх підлеглих і суд, щоб Батю відпустили. Ну і для широкого загалу справу Баті-Рубєжа поховали. А через півроку Батя і його люди поїхали двіжувати на блокаду, билися з Аброськіним (перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін. – "ГОРДОН") і встановлювали намети в Києві. Щоправда, просто з блокади Батю викликали в прокуратуру і, мабуть, нагадали про справу і великодушність генпрокурора. Після того Батя притих", – розповіла Решетилова.
За її словами, із Бубенчиком – "та сама історія".
"Знову герой, знову протести, знову Юрій Віталійович приймає "соломонове рішення" і плює з високої гори на закон, на невтручання в роботу слідчих і здоровий глузд", – заявила журналістка.
4 квітня Луценко заявив, що розслідуванням справи Бубенчика займатиметься інша група прокурорів. Генпрокурор зазначив, що вважає неправильною кваліфікацію його дій.
3 квітня Бубенчика затримали і доправили в Печерський суд Києва для обрання запобіжного заходу. У Генеральній прокуратурі заявили, що активіста підозрюють у вбивстві правоохоронця і військовослужбовця внутрішніх військ, а також у замаху на вбивство військовослужбовця. Обрання запобіжного заходу цього дня за клопотанням адвокатів перенесли. Його продовжать 5 квітня.
У лютому 2016 року в інтерв'ю виданню Bird in Flight Бубенчик розповідав, що вранці 20 лютого 2014 року він убив з автомата Калашникова двох командирів "Беркуту". "Вони стріляли по барикадах впритул, нахабно. Я обирав тих, хто командував. Чути не міг, але бачив жестикуляцію. Відстань невелика, тому на двох командирів знадобилося лише два постріли. Я вбив їх у потилицю, і це правда", – підкреслив активіст.
У ГПУ тоді зазначали, що притягнути Бубенчика до відповідальності неможливо через амністію, оголошену Верховною Радою. Він проходив у справі як свідок, однак ухилявся від допитів.