Адвокат родичів жертв катастрофи рейсу MH17 закликав Путіна спокутувати провину за збитий Boeing
У відкритому листі президенту РФ Володимирові Путіну адвокат Джером Скіннер заявив, що має докази причетності російських військових до катастрофи і планує звернутися до будь-яких інстанцій, включно з Європейським судом з прав людини, щоб притягнути Росію до відповіді.
Президент Росії Володимир Путін повинен порозумітися і спокутувати провину перед жертвами аварії малайзійського Boeing, який було збито в небі над Донбасом у 2014 році. Про це у відкритому листі написав американський адвокат Джером Скіннер, який представляє інтереси родичів жертв катастрофи з Австралії, Малайзії, Нової Зеландії та Нідерландів.
Лист опублікувало видання The Sydney Morning Herald.
Скіннер зазначив, що його клієнти "чекають уже три роки, але ніхто до цього часу не поніс відповідальності за те, що трапилося.
За словами юриста, така трагедія заслуговує на пояснення, і одна людина, "яка може виправити ситуацію", – Путін.
Скіннер підкреслив, що має докази причетності російських військових до катастрофи і планує звернутися в будь-які інстанції, включно з Європейським судом з прав людини, щоб притягнути Росію до відповіді.
Адвокат закликав Путіна зустрітися з ним і "спокутувати провину перед жертвами цієї трагедії".
Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 193 з них були громадянами Нідерландів.
8 липня 2015 року делегація Малайзії в ООН поширила проект резолюції Ради Безпеки всесвітньої організації з вимогою сформувати міжнародний трибунал для незалежного розслідування справи про збитий Boeing. Однак Росія заблокувала ухвалення резолюції.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, що складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками комісії, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, з території, підконтрольної проросійським бойовикам.
У липні 2017 року країни міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу Boeing на Донбасі (JIT) – Бельгія, Нідерланди, Україна, Малайзія, Австралія – домовилися про проведення судового процесу, який пройде в межах голландського законодавства.
Голова комітету з міжнародних справ російської Ради Федерації Костянтин Косачов заявив, що суд у справі про катастрофу малайзійського Boeing на Донбасі, який повинен відбутися в Нідерландах, не буде легітимним.