Катастрофа MH17. Родичі загиблих улаштували акцію під посольством РФ у Гаазі
Біля російського посольства в Гаазі розставили 298 білих стільців, які символізують життя всіх, хто був на борту збитого малайзійського Boeing рейсу МН17.
Родичі загиблих унаслідок збиття малайзійського Boeing рейсу МН17 на Донбасі влаштували традиційну мовчазну акцію біля російського посольства в Гаазі, повідомило 8 березня hromadske.
Учасники акції розставили біля посольства 298 білих стільців, які символізують життя всіх, хто був на борту літака. Поруч поставили банер "людяність вища за політику" і таблички з написом "ми тільки хочемо правди".
На акції були представники преси з різних країн і кілька десятків родичів загиблих. Останні зазначили, що очікують початку судового процесу у справі і справедливого покарання всіх винних.
Суд щодо MH17. Де, коли та як це відбуватиметься і кого в чому обвинувачують
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади та Нової Зеландії).
Згідно з висновками міжнародної слідчої групи, рейс MH17 збили з комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області. Група відновила маршрут, за яким перевозили установку.
У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в аварії рейсу MH17.
19 червня 2019 року міжнародна слідча група оголосила про підозру чотирьом причетним до катастрофи рейсу MH17 – громадянам РФ "ексміністру оборони ДНР" Ігорю Гіркіну, ексглаві "розвідки ДНР" Сергію Дубінському, колишньому російському офіцерові Олегу Пулатову та громадянину України, командирові розвідувального батальйону "ГРУ ДНР" Леонідові Харченку. Пізніше їм висунули обвинувачення.
9 березня 2020 року в юридичному комплексі неподалік від аеропорту "Схіпгол" у Нідерландах почнеться розгляд кримінальної справи за підсумками розслідування причин авіакатастрофи.