"Кільце навколо Росії стискається". У МЗС України прокоментували процес у справі МН17
Україна розраховує, що у справі про авіакатастрофу на Донбасі рейсу МН17 постане перед правосуддям найвище військово-політичне керівництво РФ, зазначив заступник глави МЗС України Євгеній Єнін.
Процес у Нідерландах у справі про авіакатастрофу рейсу МН-17 на Донбасі триватиме кілька років. Про це заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін заявив "Радіо Свобода" в інтерв'ю, яке було опубліковано 17 травня.
"Ми чудово розуміємо, що часові рамки цього процесу можуть мати декілька років. Ми переконані, що цей список (підозрюваних. – "ГОРДОН") не буде обмежено. І що в подальшому ми можемо розраховувати на те, що перед правосуддям постане в тому числі і вище військово-політичне керівництво Російської Федерації", – сказав він.
За словами дипломата, такі процеси не відбуваються швидко, "до того ж швидкість не має зашкодити якості".
"Оскільки ми чудово розуміємо всі ризики подальшого оскарження відповідних рішень у Європейському суді з прав людини, нам потрібна якість. Наша мета – притягнення Російської Федерації та її вищого керівництва до відповідальності за факти порушення міжнародного права, за анексію Криму, за втручання військових на Донбасі, у тому числі збиття малайзійського Boeing", – зазначив Єнін.
За його словами, ставку роблять на фактор невідворотності.
"Ми бачимо, що поступово кільце навколо Росії стискається", – заявив Єнін.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади та Нової Зеландії).
Згідно з висновками Міжнародної слідчої групи (JIT), рейс MH17 збили з комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака техніку повернули у РФ.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.
У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію в аварії рейсу MH17.
19 червня 2019 року міжнародна слідча група оголосила про підозру чотирьом причетним до катастрофи рейсу MH17 – громадянам РФ "ексміністру оборони ДНР" Ігореві Гіркіну, ексглаві "розвідки ДНР" Сергієві Дубінському, колишньому російському офіцеру Олегові Пулатову і громадянину України Харченку. Пізніше їм висунули обвинувачення.
9 березня 2020 року в Нідерландах почався судовий процес.