Обвинувальні вироки у справі MH17 може бути виконано в Україні – угода
Парламент Нідерландів схвалив угоду про суд у справі катастрофи MH17, укладену з українською стороною.
Парламент Нідерландів 12 червня схвалив підписану з Україною угоду, яка дасть змогу полегшити переслідування осіб, причетних до аварії у 2014 році на Донбасі малазійського Boieng рейсу MH17. Про це повідомляє "Немецкая волна".
За угодою, судовий процес відбудеться у суді Нідерландів, імовірно, у Гаазі. Під час суду буде можливим використання відеозв'язку.
У разі винесення обвинувальних вироків, виконати їх можуть в Україні.
Схвалення угоди "є важливим кроком на шляху до пошуку істини і притягнення підозрюваних до суду, тим самим задовольняючи вимоги родичів жертв", заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
26 вересня 2016 року JIT повідомила, що рейс MH17 було збито з російського комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака комплекс повернули у РФ. 24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Слідчі відновили маршрут, яким перевозили установку.
Україна та Нідерланди підписали угоду про співпрацю у справі щодо МН17 в липні 2017 року. Угода передбачає практичні аспекти передання юрисдикції від України до Нідерландів, робить можливою участь усіх підозрюваних у злочині в голландському процесі.
Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію в загибелі пасажирів рейсу MH17.
Президент РФ Володимир Путін говорив, що російська сторона визнає висновки JIT про авіакатастрофу МН17 тільки в разі своєї участі в розслідуванні. Він пообіцяв, що в Росії до висновків JIT поставляться "з повагою" і проаналізують їх. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що якщо закордонні партнери вирішили "спекулювати на темі авіакатастрофи МН17 для досягнення своїх політичних цілей, то це залишиться на їхній совісті".