У Bellingcat повідомили, що "Алмаз-Антей" використовував для моделювання катастрофи MH17 ракету 1987 року, хоча в міноборони РФ заявляли про їхнє списання

Boeing 777 зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза
Фото: ЕРА

У міністерстві оборони РФ заявляли, що всі ракети для комплексів "Бук" підлягають списанню та утилізації після 25 років експлуатації. За даними Bellingcat, в експерименті з моделювання катастрофи MH17 російський концерн "Алмаз-Антей" використовував ракету, випущену 28 років тому.

Російський концерн "Алмаз-Антей" у 2015 році використовував для моделювання катастрофи MH17 ракету 1987 року випуску, повідомив у Twitter засновник Bellingcat Еліот Хіґґінс.

Він зазначив, що ракету випустили 28 років тому. Водночас у міністерстві оборони РФ заявляли, що всі вони підлягають списанню та утилізації після 25 років експлуатації.

"За словами росіян, цю ракету мали утилізувати", – підкреслив він.

Boeing 777, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

26 вересня 2016 року Об'єднана слідча група (JIT) повідомила, що рейс MH17 було збито з російського комплексу "Бук" із території, підконтрольній проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули в РФ.

24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" доставили на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Слідчі відновили маршрут, за яким перевозили установку.

У міноборони РФ заявили, що Boeing збили ракетою, яку було виготовлено у 1986 році в СРСР. Про це свідчить її серійний номер. У відомстві підкреслили, що гарантійний термін експлуатації зенітних ракет цього типу становить 15 років, водночас підприємство-виробник може продовжити термін ще на п'ять років, але не більше, ніж два рази. Після цього ракети підлягають списанню та утилізації.

Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію в загибелі пасажирів рейсу MH17.

Росія свою причетність до катастрофи літака заперечує. Президент РФ Володимир Путін заявив, що російська сторона визнає висновки JIT тільки у разі своєї участі в розслідуванні.