У Гаазі на рік зарезервували приміщення для судових слухань у справі про катастрофу рейсу МН17
Окружний суд Гааги на рік зарезервував судовий комплекс "Схіпхол" для проведення слухань про катастрофу літака "Малайзійських авіаліній" на Донбасі у 2014 році. Про це повідомляють на сайті суду.
Перше засідання відбудеться 9 березня 2020 року. Точні дати наступних слухань поки невідомі, їх визначать у березні 2020-го, після завершення початкового етапу.
Судовий комплекс зарезервували на п'ять періодів: 9–13 березня, 23–27 березня, із 8 червня до 3 липня, із 31 серпня до 13 листопада 2020 року та з 1 лютого до 26 березня 2021 року.
Комплекс "Схіпхол" використовують для засідань регіональні суди; резерв гарантує, що в зазначені періоди він буде вільний.
Судовий комплекс "Схіпхол" – одне із трьох місць у Нідерландах, які спроєктували для засідань судів із високим ступенем ризику. Його використовують, коли засідання не можна проводити у власному приміщенні суду з причин безпеки.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, що складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, з території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака зброю повернули у РФ. Версії про причетність українських військових до катастрофи відкинули слідчі.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув у район Сніжного Донецької області з Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ.
19 червня 2019 року міжнародна слідча група в Нідерландах оголосила підозри чотирьом причетним до катастрофи рейсу MH17: "ексміністру оборони" угруповання "ДНР" Ігореві Гіркіну, ексглаві розвідки "ДНР" Сергію Дубінському, колишньому російському офіцеру Олегові Пулатову, які є громадянами РФ, а також громадянину України, командиру розвідувального батальйону "ГРУ ДНР" Леонідові Харченку.
8 жовтня парламент Нідерландів проголосував за розслідування ролі України у катастрофі MH17. Згідно з рішенням парламенту, Нідерланди вивчать питання, чому Україна не закрила повітряного простору у 2014 році, коли було збито літак.