Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія і Нідерланди підписали угоду про розслідування аварії MH17
Підписавши угоди, п'ять країн узяли на себе довгострокове зобов'язання щодо судового переслідування та судового розгляду стосовно осіб, обвинувачених в аварії рейсу MH17, заявили у міністерстві закордонних справ Нідерландів.
20 вересня у Нью-Йорку Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія і Україна підтвердили свою політичну підтримку і співпрацю щодо судового переслідування підозрюваних у причетності до катастрофи рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній", підписавши відповідні меморандуми. Про це повідомляє міністерство закордонних справ Нідерландів.
П'ять країн працюють разом в Об'єднаній слідчій групі (JIT), зазначили у відомстві.
"Підписавши цю письмову угоду, вони взяли на себе довгострокове зобов'язання щодо судового переслідування та судового розгляду стосовно осіб, обвинувачених в аварії рейсу MH17", – ідеться у повідомленні.
Кримінальне розслідування обставин катастрофи триває. Офіційно нікому підозр не висували. Суд може застосувати заочну процедуру засудження. Судові засідання мають відбутися у Гаазі (Нідерланди).
Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), розбився 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули усі 298 осіб, які перебували на борту. 193 із них були громадянами Нідерландів.
8 липня 2015 року делегація Малайзії до ООН поширила проект резолюції Ради Безпеки всесвітньої організації із вимогою сформувати міжнародний трибунал для незалежного розслідування справи про збитий Boeing. Однак Росія заблокувала ухвалення резолюції.
28 вересня 2016 року у Нідерландах слідча група, що складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування.
Згідно з висновками JIT, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам.
Голова комітету з міжнародних справ російської Ради Федерації Костянтин Косачов заявив, що суд у справі про катастрофу Boeing на Донбасі не буде легітимним.