Закликати Росію визнати свою відповідальність за трагедію MH17 марно – політолог Перепелиця
Заклики до Росії взяти відповідальність за трагедію MH17 свідчать про те, що Захід боїться вступити в конфлікт із Москвою, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця.
Заклики Європейського союзу до Росії визнати свою відповідальність за аварію рейсу MH17 у липні 2014 року на Донбасі не мають перспектив, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця.
"Закликати Росію визнати свою відповідальність за трагедію MH17 марно. Підштовхувати її до поваги якихось моральних цінностей – це переконувати вовка не їсти овець. Потрібно визнати, що Захід виявився безсилим перед такими країнами, як Росія, Туреччина та інші, які повертаються до авторитарних режимів. Право сили вони вважають пріоритетним. І якщо Заходу нічим відповісти на цю силу, то інших варіантів просто не існує", – зазначив політолог.
Він вважає, що країни Заходу побоюються вступати в конфлікт із Росією.
"Навіть злочинці, яких судять, не визнають своєї провини. Чому тоді ви чекаєте цього від Росії? Ніхто їх не покарає. Це ж не Лівія – навряд чи США завдадуть удару по Кремлю, чи не так? Американський президент безсилий. Так само як і наш – він лише піариться й усе. А в Європі, на жаль, спостерігаємо послаблення демократії. Ми бачимо, що західні країни патологічно бояться вступити в конфлікт із РФ. Зовнішня політика України теж дуже слабка", – підкреслив Перепелиця.
Сьогодні президент Євроради Дональд Туск під час прес-конференції з главою української держави Петром Порошенком і президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером за підсумками саміту Україна – ЄС у Брюсселі заявив, що ЄС закликає Росію визнати свою відповідальність за аварію рейсу MH17.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
26 вересня 2016 року Об'єднана слідча група (JIT) повідомила, що рейс MH17 було збито з російського комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака комплекс повернули у РФ.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Було відновлено маршрут, яким перевозили установку.
Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію у загибелі пасажирів рейсу MH17.
Президент РФ Володимир Путін говорив, що російська сторона визнає висновки JIT про авіакатастрофу МН17 тільки у разі своєї участі в розслідуванні. Він пообіцяв, що в Росії до висновків JIT поставляться "із повагою" і проаналізують їх. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що якщо закордонні партнери вирішили "спекулювати на темі авіакатастрофи МН17 для досягнення своїх політичних цілей, то це залишиться на їхній совісті".
12 червня парламент Нідерландів схвалив підписану з Україною угоду, яка дасть змогу полегшити переслідування осіб, причетних до трагедії 2014 року.