Зеркаль про катастрофу MH17: Росіяни вже знають про результати розслідування. Думаю, їм є за що хвилюватися
У справі про збитий на Донбасі у 2014 році пасажирський літак рейсу MH17 прокуратура Нідерландів надсилала у РФ запит про правову допомогу, на який російська сторона досі не відповіла, зазначила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.
Робота голландської спільної слідчої групи з розслідування катастрофи рейсу МН17 – на завершальній стадії. Про це в інтерв'ю "Укрінформу", яке вийшло 14 червня, заявила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.
"У них є і запит внутрішнього суспільства щодо завершення розслідування, і вони вже досягли певних результатів, які будуть оголошені. Окрім того, наступного тижня ми почуємо ще й додаткову інформацію від Bellingcat, бо вони зазвичай у паралелі йдуть із відкриттям своїх розслідувань", – сказала вона.
Заступниця міністра зазначила, що всі необхідні підготовчі дії до суду щодо МН17 уже виконано.
"Уже є угода. Уже є фінансовий меморандум. Гроші всі повиділяли, фінансові ресурси на проведення судових засідань уже є. Процедури всі прописані. Усі чекають просто завершення кримінального розслідування. І я дуже шаную голландців за те, що вони не виходять, перш ніж завершити розслідування, а не кажуть, що все. І тільки після того, як вони впевняться, що в них усе повністю підготовлено, а позиція залізобетонна, – тільки тоді вони виходять і говорять щось, що вже знають напевно", – сказала Зеркаль.
На думку заступниці міністра, у Росії вже знають, до яких висновків дійшло міжнародне слідство.
"Я думаю, що вже знають про результати розслідування. Окрім того, їм пішов запит про правову допомогу, на який, наскільки я знаю, досі не відповіли. Тож, думаю, їм є за що хвилюватися", – підсумувала вона.
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, яка складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ.
24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.
За даними міжнародної групи Bellingcat і Служби безпеки України, доправлення комплексу "Бук" на Донбас організував один із тогочасних ватажків угруповання "ДНР" Хмурий. За даними "Новой газеты", він є російським полковником у відставці, а його справжні ім'я та прізвище – Сергій Дубінський.
У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в аварії рейсу MH17.
19 червня 2019 року в Нідерландах назвуть імена винуватих у катастрофі MH17.