Катастрофа MH17. Родичі жертв вимагають виплати компенсації
Родичі вимагають від €40 тис. до €50 тис. за кожного загиблого.
"Ми хочемо запобігти тривалим дискусіям про завдані їм страждання. Жодна компенсація не пропорційна до їх втрати, але вона може дати відчуття визнання", – пояснив ці суми адвокат Арлетт Шейнс.
За нідерландськими законами, право подавати позови на компенсації мають тільки батьки й діти. Це болісно сприймає 250 братів і сестер жертв, зазначили журналісти.
"Вони не тільки зіткнулися із втратою своєї рідної людини, але також стикаються з додатковими обов'язками, такими як догляд за дітьми свого померлого брата чи сестри", – уточнив Шейнс.
Контекст:
Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 людей, які були на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади та Нової Зеландії).
Згідно з висновками міжнародної слідчої групи, рейс MH17 збили з комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака зброю повернули у РФ. Слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області. У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в катастрофі рейсу MH17.
9 березня 2020 року Окружний суд Гааги почав розглядати справу про катастрофу малайзійського літака. Обвинувачених у справі четверо: "міністр оборони" угруповання "ДНР", громадянин РФ Ігор Гіркін (Стрєлков), глава "ГРУ ДНР", громадянин РФ Сергій Дубінський (Хмурий), його підлеглий, громадянин РФ Олег Пулатов (Гюрза), а також громадянин України, командир розвідувального батальйону 2-го відділу "ГРУ ДНР" Леонід Харченко (Кріт). Справу розглядає суд Гааги, оскільки більшість загиблих була громадянами Нідерландів.
Пулатов не визнає своєї провини. Його захисники подавали численні клопотання, вимагаючи, щоб суд розглянув альтернативні версії катастрофи малайзійського Boeing. Гіркін і Дубінський у червні 2019-го заявляли, що відмовляються давати свідчення на процесі.
На початку листопада під час трьох днів слухань виступали адвокати Пулатова. Захист росіянина вимагав знову допитати експертів і свідків у справі MH17, а також знову дослідити всі докази. Більшість запитів захисту Пулатова суд відхилив, зокрема про розгляд альтернативної версії катастрофи. Прохання про допит кількох експертів і свідків, які можуть дати свідчення щодо "Буку" і щодо того, чи причетний до його транспортування Пулатов, задовольнили. Окрім того, суд дозволив адвокатам родичів загиблих мати доступ до цифрової версії всіх матеріалів справи.