У судовому процесі у справі МН17 хочуть виступити 76 родичів загиблих – адвокат
316 членів сімей жертв катастрофи МН17 хочуть подати позови про одержання компенсації, 76 людей збираються виступити в суді особисто або за допомогою відеозв'язку. Про це на процесі в Нідерландах заявив адвокат Петер Лангстрат.
У судовому процесі у справі про катастрофу рейсу МН17 збираються виступити 76 родичів загиблих. Про це 31 серпня на засіданні суду в Нідерландах заявив адвокат Петер Лангстрат, інформує "Інтерфакс-Україна".
За даними захисника, 66 осіб хочуть виступити безпосередньо в судовому комплексі Схіпгол, 10 – з інших місць за допомогою відеозв'язку.
Він уточнив, що 55 людей бажають виступити нідерландською мовою, 20 – англійською й одна – німецькою.
Лангстрат припустив, що, якщо кожен з охочих родичів буде говорити 15–20 хвилин, з урахуванням часу на те, щоб зайняти місце в залі, і на "ймовірні емоційні моменти", для кожного з тих, хто виступатиме, необхідно зарезервувати 25–30 хвилин. Отже, у день зможе виступити 10 осіб, підрахував адвокат.
Окрім того, за його словами, уже 316 осіб заявили, що мають намір подати позови з метою компенсації.
"Це попередні числа, і ми не відкидаємо, що вони можуть змінитися", – додав Лангстрат.
Інша представниця родичів загиблих Арлетте Сгейнс заявила, що участь родичів у суді необхідна, оскільки кожен винний у трагедії "індивідуально відповідальний за те, що він зробив".
"Вони хочуть справедливості. Для них це – найважливіше, а компенсація – просто один з інструментів справедливості. Вони хочуть знати правду – що насправді сталося того дня", – сказала адвокатка.
Вона також повідомила про намір співпрацювати з українською адвокатською фірмою з метою ознайомлення з українським законодавством у частині виплати компенсації, оскільки злочин було скоєно на території України.
"Ми будемо співпрацювати з українськими фахівцями в цьому питанні для того, щоб визначитися з позовами. Українське законодавство буде основою для суду з тим, щоб визначитися з імовірною компенсацією", – пояснила Сгейнс.
Адвокатка висловила припущення, що позови про стягнення компенсацій можуть подати до суду в лютому 2021 року.
Boeing 777, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту (громадяни Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади і Нової Зеландії).
Згідно з висновками міжнародної слідчої групи, рейс MH17 збили з комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули у РФ. Слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області. У травні 2018 року Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в катастрофі рейсу MH17.
9 березня 2020 року Окружний суд Гааги почав розглядати справу про катастрофу малайзійського літака. Обвинувачених у справі четверо: "міністр оборони" угруповання "ДНР", громадянин РФ Ігор Гіркін (Стрєлков), глава "ГРУ ДНР", громадянин РФ Сергій Дубінський (Хмурий), його підлеглий, громадянин РФ Олег Пулатов (Гюрза), а також громадянин Україна, командир розвідувального батальйону 2-го відділу "ГРУ ДНР" Леонід Харченко (Кріт). Справу розглядає суд Гааги, оскільки більшість загиблих була громадянами Нідерландів.
Сьогодні в Нідерландах почався черговий блок судових слухань у справі MH17. Вони триватимуть до 4 вересня. Головною темою цього тижня стануть вимоги компенсації з боку родичів загиблих.