Без західної ППО Харків може стати "другим Алеппо" – Терехов
Якщо Конгрес США не затвердить військової допомоги Україні, країна-агресор зруйнує бомбардуваннями Харків, як Алеппо в Сирії. Про це міський голова Харкова Ігор Терехов заявив в опублікованій 17 квітня статті The Guardian.
За його словами, місту потрібні західні системи протиповітряної оборони для захисту від атак країни-агресора, які посилилися.
Останнім часом окупанти змінили тактику, руйнуючи насамперед енергетичні об'єкти, розповів мер. РФ хоче залякати 1,3 млн харків'ян, у яких дедалі частіше трапляються перебої з електропостачанням.
Терехов упевнений, що пакет військової допомоги США в розмірі $60 млрд, який із жовтня 2023 року застряг у Конгресі, має "критичне значення". Місту "потрібна ця підтримка, щоб не допустити перетворення Харкова на другий Алеппо", заявив він.
У розмові з виданням міський голова висловив побоювання, що російські окупанти можуть перейти до системних атак на газорозподільні системи. Нещодавно було обстріляно сховища на заході міста, додав він.
Алеппо – одне з найбільших міст Сирії. До початку громадянської війни у 2011 році там проживало 2,4 млн осіб. РФ виступила на боці президента Башара Асада й використала армію та авіацію для боротьби з опозиційними військами й ісламістськими повстанцями. У підсумку, за даними ЮНЕСКО, приблизно 60% історичного Алеппо дуже пошкоджено, третину міста зруйновано повністю.
Контекст:
3 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що лише за березень 2024 року російські окупанти застосували проти України більше ніж 400 ракет різних типів, понад 600 ударних безпілотників Shahed і більше ніж 3 тис. керованих авіабомб. Із початку року, за його даними, Росія випустила по Україні майже 1 тис. ракет, приблизно 2,8 тис. Shahed і майже 7 тис. керованих авіабомб. Після цього були нові атаки.
Російські окупанти майже щодня обстрілюють Харків і область із різних видів озброєння. Зокрема, у ніч на 22 березня країна-агресор РФ завдала понад 15 повітряних ударів по об'єктах енергетики, унаслідок чого Харків був "фактично повністю без світла", зазначали в ОВА. 25 березня повідомляли, що енергопостачання відновили. Однак проблеми з подаванням електроенергії в Харкові залишилися, 31 березня місто повернулося до графіка погодинних вимкнень, повідомляли в Міністерстві енергетики України.
Проблеми з електропостачанням у Харкові й області пов'язані, зокрема, з тим, що російські ракети повністю зруйнували Зміївську ТЕС у Харківській області, також повністю зруйновано найбільшу в Харкові ТЕЦ-5, яка забезпечувала теплом частину міста.
Для відновлення після російських обстрілів Харкову потрібно понад $10 млрд, більше ніж 150 тис. жителів міста залишаються без житла, заявив Терехов. За його словами, унаслідок обстрілів зруйновано практично всю критичну інфраструктуру Харкова.