"Бойові дії занадто близько". У ЗСУ й міській адміністрації розповіли про ситуацію в Часовому Яру, який намагаються захопити окупанти
Українські військові контролюють ситуацію біля міста Часів Яр Донецької області, але штурмові групи окупантів продовжують атаки за підтримки артилерії та авіації, використовуючи перевагу в повітрі. Про це 9 квітня повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" підполковник Назар Волошин в ефірі телемарафону, який транслює "Суспільне".
"Наразі російських військових немає – ані в місті, ані на околицях немає. Проте російська армія на сьогодні й на вчора використовує перевагу в повітрі в ракетах і артилерійських боєприпасах великих калібрів", – уточнив Волошин.
За його словами, російська тактика – велика кількість піхоти і штурми.
"Зокрема, штурмові групи заїжджають на бойових машинах піхоти й атакують за підтримки артилерії та авіації. Російські військові час від часу стягують велику кількість артилерії, попри те, що йде наша широкомасштабна контрбатарейна боротьба. Руйнують керованими авіабомбами й ракетами інфраструктуру Часового Яру", – додав речник.
Останні два тижні – дуже складні для міста, бо російські війська використовують усе, що є в них в арсеналі, розповів 9 квітня начальник міської військової адміністрації Часового Яру Сергій Чаус в ефірі "Еспресо".
"Cитуація в місті складна, але не критична. Зараз бойові дії йдуть занадто близько до території громади. Усі ми моніторимо новини й бачимо відео із Часового Яру. Деякі відео, на жаль, відповідають дійсності. Утім, хочу наголосити, що на територію міста ворог не зайшов", – підкреслив Чаус.
За його словами, окупанти обстрілами "намагаються зруйнувати місто вщент". У Часовому Яру залишається менше ніж 760 жителів, евакуація триває.
"Спроби ворога зайти й закріпитися на території Часового Яру були, але наші сили оборони дали окупантам відсіч", – уточнив він.
Контекст:
8 лютого 2024 року головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що ворог намагається прорвати оборону в районі Часового Яру. Потім у разі успіху окупанти наступатимуть на Костянтинівку, Дружківку, Слов'янськ, Краматорськ Донецької області з подальшим виходом на межі Донецької області, прогнозує він.
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив 6 березня, що біля Часового Яру щодня точаться важкі бої. Сили оборони України, за словами Павлюка, успішно виконують завдання зі стабілізації фронту.
РФ обрала своєю новою оперативною ціллю захоплення міста Часів Яр із метою розширити контроль над окупованим Бахмутом, заявили у британській розвідці 7 березня.
5 квітня в ЗСУ спростували інформацію про те, що російські війська зайшли в Часів Яр. Водночас українські військові зазначили, що ситуація в цьому районі "дуже складна".