Боррель підтвердив дозвіл США Україні бити по РФ ракетами дальністю до 300 км

Боррель прокоментував дозвіл США бити по території РФ
Фото: EPA

США дозволили Україні бити по території країни-агресора Росії на глибину до 300 км. Про це заявив верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель 18 листопада на пресконференції за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Брюсселі, відео опублікував канал RTVE.

На запитання про те, чому адміністрація президента США Джо Байдена дала такий дозвіл саме зараз, Боррель зазначив, що йдеться про радіус 300 км, що не так багато, якщо говорити про відстань.

"Це менше, ніж нічого. Мені це не здається вражаюче великою відстанню. Але так вирішила адміністрація Байдена. Чому вона ухвалила це рішення зараз, а не до виборів? Я не знаю", – сказав він.

Боррель наголосив, що кожна країна самостійно ухвалює рішення щодо використання своєї зброї Україною. Поки не було таких рішень, але кожна країна ухвалюватиме рішення, яке вважає за правильне, сказав він.

"Американська адміністрація тривалий час говорила "ні", і цього разу вона сказала "так", – зазначив дипломат.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський неодноразово говорив, що   потрібні "далекобійні рішення", зокрема проти аеродромів, на яких базуються військові літаки, котрі РФ застосовує для атак коригованими авіабомбами. За словами президента, питання ударів далекобійною західною зброєю по території Росії залежить від США, Великобританії, Франції й Німеччини, оскільки вони мають "відповідні інструменти, які можна задіяти". Але потрібно не лише дістати дозвіл, а й отримати далекобійну зброю, додав Зеленський 2 вересня.

12 вересня нелегітимний російський президент Володимир Путін заявив, що ймовірні удари по території РФ далекобійною західною зброєю означатимуть, що НАТО "напряму" вступає у війну.

17 листопада ЗМІ повідомили, що Байден дозволив Україні бити американськими ракетами великої дальності ATACMS по Курській області, куди Росія скерувала північнокорейських військових, яких хоче використовувати у війні проти ЗСУ. Не відкидають, що глава Білого дому може дозволити Україні застосовувати ATACMS і в інших російських регіонах.