Ракети самі за себе скажуть – Зеленський про ймовірний дозвіл бити по РФ далекобійною зброєю Заходу

Зеленський не сказав, чи дозвіл насправді отримали
Фото: EPA

Президент України Володимир Зеленський у зверненні за підсумками 17 листопада прокоментував інформацію ЗМІ про начебто отриманий Україною від Заходу дозвіл бити їхньою далекобійною зброєю по території країни-агресора Росії. Стенограму опублікувала пресслужба глави держави.

"План посилення України – це план перемоги, який я представив партнерам. Одним із головних пунктів є далекобійність для нашої армії. Сьогодні багато в медіа говорять про те, що ми отримали дозвіл на відповідні дії. Але ударів завдають не словами. Такі речі не анонсують. Ракети самі за себе скажуть. Обов'язково", – сказав Зеленський.

17 листопада The New York Times повідомила з посиланням на джерела, що президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по території РФ американськими ракетами великої дальності ATACMS.

Цього самого дня Le Figaro написала про аналогічний дозвіл із боку Франції і Великобританії щодо застосування далекобійних ракет SCALP і Storm Shadow.

Контекст:

Зеленський неодноразово говорив, що потрібні "далекобійні рішення", зокрема проти аеродромів, на яких базуються військові літаки, котрі РФ застосовує для атак керованими авіабомбами. За словами президента, питання ударів далекобійною західною зброєю по території Росії залежить від США, Великобританії, Франції й Німеччини, оскільки вони мають "відповідні інструменти, які можна задіяти". Але потрібно не лише дістати дозвіл, а й отримати далекобійну зброю, додав Зеленський 2 вересня.

12 вересня нелегітимний російський президент Володимир Путін заявив, що ймовірні удари по території РФ далекобійною західною зброєю означатимуть, що НАТО "напряму" вступає у війну.

В інтерв'ю Fox News, яке опублікували 22 жовтня, глава Пентагону Ллойд Остін говорив, що Україна може перемогти Росію навіть без дозволу бити західною зброєю по її території. Він зазначив, що РФ уже вивела літаки, які вона використовує для планерувальних бомб, із зони дії ATACMS – на відстань понад 300 км від кордону з Україною.