Екснардеп Лінько, який воює на фронті: Наші хлопці у складі спецпідрозділу Тимура ГУР десантувалися у Криму і встановили там прапор України. За дві доби вони схудли на 5–7 кг
Колишній нардеп, військовослужбовець, командир спецпідрозділу "Стугна" Дмитро Лінько розповів в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону про найяскравіші операції, у яких брав участь його підрозділ.
За його словами, одна з найяскравіших – це десантування у Крим.
"Ми використовували гідроцикли, щоб дібратися до Криму. Коли ми почали планувати, логістика здавалася нам величезною проблемою. 300 км туди, повоювати там і повернутися назад на гідроциклах – це здавалося дуже важко. Скажу, що не з першої спроби все вийшло, але вийшло. І не раз. Це була дійсно цікава операція",– розповів Лінько.
Він підкреслив, що встановлення українського прапора в окупованому Криму було надзвичайно важливою справою, і насамперед це була підтримка сил спротиву, які зараз є у Криму.
На запитання, чи було страшно вирушати на операцію, Лінько відповів: "У мене був страх провалу. Але як тільки ти починаєш щось робити, то вже не думаєш про наслідки".
Військовий зазначив, що операція була важкою фізично. "Хлопці, які там були, за півтори доби схудли на 5–7 кг. Вони перебували постійно в гідрокостюмах, це навантаження – їхати на гідроциклі. Деякі повернулися з переохолодженням, хоча була тепла пора року", – розповів він.
Повне інтерв'ю вийде о 18.00 на YouTube-каналі "В гостях у Гордона".
Відеофрагмент опублікував Telegram-канал Гордона.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.
31 липня в Міноборони повідомили, що сили оборони від початку контрнаступу звільнили 241,7 км&³2; території України.