Галущенко про наслідки удару РФ по енергосектору: Зараз немає ніяких рішень щодо тарифів
Українські енергетики продовжують верифікацію пошкоджень, яких завдала енергосектору остання масована російська атака 22 березня. Про це заявив на брифінгу міністр енергетики України Герман Галущенко, його цитує сайт Міненерго.
За його словами, це була наймасштабніша атака за весь період великої агресії, і поки що немає повного розуміння, наскільки зруйновано об'єкти.
"Є великі завали, зараз їх розбирають, не всюди є доступ до устаткування, щоб перевірити стан. Стосовно сум збитків – реальні цифри будуть зрозумілі після верифікації пошкоджень. Але я думаю, що йдеться точно про мільярди. Безумовно, ми всі ці суми будемо надалі вимагати від агресора у відповідних судових позовах", – сказав міністр.
Галущенко зазначив, що для стабілізації ситуації в енергосистемі зараз не розглядають питання зупинення експорту електроенергії, тому що це не матиме суттєвого впливу на ситуацію.
"Зараз немає ніяких рішень щодо тарифів, долі ПСО чи заборони експорту. Зараз ми фокусуємося на фіксуванні наслідків атак. Тоді ми вийдемо на цифри, строки відновлення і від цього вже будемо ухвалювати рішення з відповідних питань", – сказав він.
Міністр зазначив, що Україна має можливість імпортувати електроенергію з європейських країн. На сьогодні прогнозують можливість імпорту до 1,7 ГВт, водночас Україна звертається до ENTSO-E щодо збільшення відповідних обсягів.
Контекст:
Російські окупанти практично щоночі атакують Україну ударними безпілотниками й регулярно завдають по території країни ракетних ударів. За даними ПС ЗСУ станом на 31 грудня 2023 року, від початку широкомасштабного вторгнення країни-агресора РФ сили оборони знищили 3095 ударних БПЛА типу Shahed-136/131 із 3940, випущених окупантами по Україні. Лише у грудні, за підрахунками ГУР, окупанти використали 770–780 таких ударних БПЛА.
У ніч на 22 березня російські окупанти масовано атакували Україну з використанням крилатих, балістичних ракет і дронів-камікадзе Shahed. Одна з ракет під час атаки поцілила в греблю ДніпроГЕС, загрози прориву немає.