Кількість бойових зіткнень за сьогодні зросла до 138 боїв – Генштаб ЗСУ
Українські військові й далі стримують наступ армії країни-агресора РФ на фронті. Кількість бойових зіткнень протягом 18 грудня зросла до 138, повідомив у Telegram Генеральний штаб ЗСУ.
"Найгарячіше зараз на Курщині, покровському, курахівському і времівському напрямках. Сили оборони вживають заходів для недопущення просування противника", – зазначили в Генштабі.
У зведенні йдеться, що сьогодні артилерійським і мінометним вогнем окупанти завдали шкоди громадам у Сумській та Чернігівській областях.
Атаки РФ на позиції підрозділів ЗСУ тривають на харківському напрямку, там ворог завдає авіаційних ударів. Тривають два боєзіткнення на куп'янському напрямку, де протягом дня росіяни тричі атакували сили оборони.
На лиманському напрямку за день зафіксували 11 атак на українські позиції, шість із них завершилися, п'ять – тривають.
Ворог тричі атакував на сіверському напрямку. Досі триває бій біля Верхньокам'янського. Противник намагався просуватися поблизу Часового Яру, Григорівки й у напрямку Білої Гори, бої тривають.
Торецький напрямок окупанти атакують за підтримки авіації, там точиться вісім боєзіткнень.
27 спроб потіснити ЗСУ загарбники здійснили на покровському напрямку. Українські військові стримують натиск і вже відбили 19 російських атак, вісім – тривають досі.
Девя'ть із 14 атак відбили сили оборони на курахівському напрямку. Триває шість із 15 зіткнень на времівському напрямку.
Наступальні дії біля Новоандріївки на оріхівському напрямку українські підрозділи відбили.
У Курській області РФ країна-агресор Росія використовує авіацію. За повідомленням Генштабу ЗСУ, протягом доби російські літаки завдали 14 ударів (17 КАБ) по власній території. Українські воїни за сьогодні відбили 36 ворожих атак, бої тривають.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. Навесні того самого року українська армія деокупувала північ країни, восени – частину Харківської та Херсонської областей, зокрема Херсон.
У червні російська армія розпочала вторгнення на півночі Харківської області, тривають бої за місто Вовчанськ.
Одним із найгарячіших протягом останніх місяців на фронті був покровський напрямок у Донецькій області. 29 листопада 2024 року головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розпорядився посилити покровський і курахівський напрямки резервами й технікою. У воєнній розвідці Естонії припускають, що сили оборони України можуть бути змушені покинути Покровськ до кінця року. 12 грудня Сирський закликав готуватися до "всіх можливих варіантів" дій РФ на покровському напрямку.
Із 6 серпня ЗСУ ведуть наступальну операцію на території країни-агресора – у Курській області РФ. За даними президента України Володимира Зеленського, на цей напрямок РФ перекинула 60 тис. військових, зокрема забрала з фронту в Україні. 14 грудня Генштаб ЗСУ повідомив про загострення бойової ситуації в Курській області.
Станом на 8.00 18 грудня Генштаб повідомляв, що за добу було зафіксовано 199 боїв сил оборони з армією країни-агресора Росії.