На ставці ухвалили дуже важливі рішення щодо дронів і РЕБ – Зеленський
4 липня президент України Володимир Зеленський провів засідання ставки верховного головнокомандувача. Про це він повідомив у вечірньому зверненні, яке опублікувала пресслужба президента.
"Провів ставку. Тривале було засідання, і серед основного в доповідях сьогодні дрони й РЕБ. Виробництво в Україні, фінансування, постачання й застосування. Уся конкретика, від найбільш затребуваних на фронті, зокрема FPV. Звичайно, максимум уваги й нашим далекобійним дронам... Ухвалили дуже важливі рішення. Час покаже ці рішення на фронті", – анонсував Зеленський.
Окрім того, за його словами, на ставці міністр оборони України Рустем Умєров доповів про деталі поїздки у Сполучені Штати й переговорів там, а також про реалізацію "тих оборонних пакетів, які оголошені вже, але ще не поставлені в Україну". "Підштовхуємо цю логістику", – зазначив президент.
Також на ставці головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на фронті.
"Найбільше боїв на покровському напрямку, на нашій Донеччині, але кожен напрямок зараз зміцнюємо, від Харківщини до південних", – сказав Зеленський.
Контекст:
Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія почала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і закуплені на Заході й передані західними партнерами.
У липні 2023 року віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, що Кабмін дав старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА. За словами Федорова, силам оборони передають тисячі безпілотників у межах "Армії дронів".
Зеленський анонсував виготовлення 2024 року в Україні 1 млн дронів.
6 лютого Зеленський доручив створити в українських силах оборони окремий рід військ – Сили безпілотних систем. 25 червня такі війська створили.
Із початку 2024 року Україна посилила атаки на нафтогазові об'єкти на території РФ – нафтопереробні заводи, нафтобази й газові термінали. Атаки фіксували в багатьох регіонах. Відповідальність за частину інцидентів неофіційно взяли СБУ й військова розвідка України. Україна атакує об'єкти на території країни-агресора з використанням вітчизняних безпілотних систем.