Наступна зима буде в режимі обмежень електроенергії – "Укренерго"
Зима 2024–2025 років буде в режимі обмежень електроенергії. Про це заявив радник прем'єр-міністра України, член наглядової ради "Укренерго" Юрій Бойко 16 травня під час обговорення в медіацентрі "Україна – Укрінформ".
"Зима буде однозначно важкою, я б сказав навіть – невідворотно важкою. Шансів на відновлення того, що було знищено за два весняні місяці, в повному обсязі немає", – зазначив він.
За його словами, цифру 8 ГВт втраченої потужності, яку озвучував очільник Міністерства енергетики Герман Галущенко, можна суттєво знизити в межах підготовки до зими, але точно не в рази.
За його словами, величина обмежень залежить від багатьох чинників, починаючи від логістичних, зокрема доправлення деяких компонентів, які можуть або пришвидшити, або, навпаки, затягнути ремонти й відновлення генерувального обладнання.
"Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні – вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів", – також розповів Бойко.
Він зауважив, що в цей період атомна генерація виходитиме з активної фази ремонтів. Водночас в енергосистемі ще буде велика кількість сонячної генерації, також знизиться навантаження на енергосистему внаслідок досі теплої, але вже не спекотної погоди, пояснив Бойко. За його словами, у травні обмеження могли б початися трохи пізніше, але процес прискорила холодна погода.
Контекст:
Цієї весни російські окупанти активізували атаки на українську енергетику. У ніч на 8 травня окупанти завдали вже п'ятого масованого ракетно-дронового удару по об'єктах енергетики починаючи з 22 березня. За даними Міненерго, ворог атакував енергетику в Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях.
Увечері 14 травня в усіх областях України з 21.00 до 0.00 ввели аварійні вимкнення світла.
Уранці 15 травня через дефіцит електроенергії "Укренерго" знову застосувала екстрені вимкнення по всій країні, а 16-го, із тих самих причин, для побутових і промислових споживачів ввели графіки погодинних вимкнень.