Офіс генпрокурора назвав кількість відкритих проваджень за дезертирство
Від початку цього року в Україні зареєстровано понад 35 тис. кримінальних справ про самовільне залишення частини. Про це 16 жовтня розповіли в Офісі генерального прокурора, відповідаючи на запит "Української правди".
Із січня до вересня 2024-го зареєстровано 35 307 кримінальних проваджень, тоді як із січня до вересня 2023-го таких справ було 11 625, тобто утричі менше. За весь минулий рік кількість таких справ становила 17 658.
Крім того, за останній рік зросла й кількість проваджень, відкритих за статтею про дезертирство. Від січня до вересня 2024-го відкрили вже 18 196 таких справ, хоча за аналогічний період минулого року їх було 7883.
Співрозмовник УП із комітету ВР щодо питань правоохоронної діяльності не під запис зізнався, що ДБР не здатне розслідувати таку кількість справ.
"Як наслідок, ми приходимо до найжахливішого у правовій системі – до вибіркового правосуддя. Одного спіймали, другого не спіймали, а третього спіймали й відпустили, бо він заплатив хабар", – ідеться в матеріалі.
Контекст:
Упродовж 2023 року в Україні за самовільне залишення військової частини засудили 1577 військовослужбовців, із них 30 жінок, повідомив голова Верховного Суду Станіслав Кравченко "Інтерфакс-Україна". За його словами, це найпоширеніший злочин серед військовослужбовців (61% від усіх засуджених за військові кримінальні правопорушення).
20 серпня 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11322, який стосується відповідальності за злочини проти встановленого порядку несення або проходження військової служби під час воєнного стану, повідомили на сайті парламенту.
11 жовтня Печерський райсуд Києва відправив під варту на 60 діб військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади ЗСУ Сергія Гнезділова, який публічно заявив про самовільне залишення частини.