Окупанти намагаються перегрупуватися під Часовим Яром, на напрямку зменшилася кількість авіаударів РФ, але побільшало артобстрілів – ЗСУ
Під Часовим Яром Донецької області російська армія намагається провести перегрупування, активних штурмів там зараз менше, але ближче до Білогорівки ситуація динамічніша, повідомив 29 травня LIGA.net речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.
Волошин розповів, що на південну частину Часового Яру припадає більшість обстрілів.
За його словами, ворог вісім разів штурмував район Білогорівки, три з них – із застосуванням бронетехніки.
Речник ОСУВ "Хортиця" наголосив, що в середньому ворожа армія проводить до п'яти штурмів на добу. Також він зазначив, що на напрямку зменшилася кількість ворожих авіаударів, однак зросла кількість ворожих артилерійських і мінометних обстрілів – за його словами, через те, що більшість будівель знищено й тепер працює російська артилерія, прикриваючи штурмові дії піхоти.
На краматорському напрямку, розповів Волошин, від початку доби противник уже двічі намагався витіснити українських бійців із позицій, а штурмові дії ворог без успіху проводив у районах Іванівського й Кліщіївки.
За даними Генштабу ЗСУ станом на 29 травня, найбільшу активність ворога зараз фіксують на куп'янському й покровському напрямках.
Контекст:
8 лютого головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що ворог намагається прорвати оборону в районі Часового Яру. Потім у разі успіху окупанти наступатимуть на Костянтинівку, Дружківку, Слов'янськ, Краматорськ Донецької області з подальшим виходом на межі Донецької області, прогнозував він.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк заявив 6 березня, що в районі Часового Яру щодня відбуваються важкі бої. Сили оборони України, за словами Павлюка, успішно виконують завдання щодо стабілізації фронту.
РФ обрала своєю новою оперативною метою захоплення міста Часів Яр із наміром розширити контроль над окупованим Бахмутом, поінформували у британській розвідці 7 березня. За оцінкою ЗСУ станом на кінець квітня, місто і його околиці штурмують 20–25 тис. окупантів, знищуючи Часів Яр авіацією й артилерією. Окупація Часового Яру, імовірно, "лише питання часу", вважають у ГУР.
Уранці 10 травня країна-агресор Росія розпочала новий наступ на півночі Харківської області. РФ використала його, щоб відвернути увагу від ситуації на сході й активізувати наступ на Часів Яр, вважають аналітики ISW.