Посадовця Одеського ТЦК підозрюють у схемі багатомільйонного заробітку на ухилянтах
Працівники Державного бюро розслідувань викрили посадовця Приморського РТЦК та СП Одеси, якого підозрюють в організації масштабного механізму заробітку на чоловіках, котрі хочуть уникнути мобілізації. Ідеться про 138 осіб. Про це 27 травня повідомила пресслужба ДБР.
За даними слідства, з липня 2023 року посадовець несанкціоновано втручався в роботу електронної бази реєстру військовозобов'язаних "Оберіг", де змінював дані військовозобов'язаних на непридатних до військової служби. Така послуга коштувала від $4,5 тис. до $7 тис., отже, фігурант міг заробити $1 млн, повідомили в бюро.
"Наразі ДБР установило всіх осіб, які встигли скористатися схемою. Частина з них встигла виїхати за кордон. При проведенні спільних заходів ДБР зі співробітниками РТЦК та СП ухилянти, які залишилися на території України, були доставлені до центру комплектування для оновлення даних і подальшої мобілізації до лав ЗСУ", – ідеться в повідомленні.
Посадовця повідомили про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 5 ст. 361 КК України), вирішують питання щодо обрання йому запобіжного заходу й відсторонення від посади. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.
Окрім того, працівники ДБР провели 14 обшуків за місцем роботи і проживання фігуранта й учасників схеми. Процесуальні дії тривають. Зараз установлюють повне коло причетних до оборудки осіб.
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію.
У квітні 2024 року в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов'язані протягом двох місяців мають оновити свої персональні дані – через ЦНАП, електронний кабінет або прийшовши до ТЦК.