Рій дронів і робособака – Україна випробувала нові технологічні розробки для фронту. Відео
Українські військові протестували три технологічні розробки для фронту, серед яких рій дронів, керовані боєприпаси й робособака. Про це 30 жовтня у Facebook повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки й технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
"Фронт динамічний, у військових постійно з'являються нові технологічні потреби. Деякі з них – критичні, їх треба закривати якнайшвидше, щоб не дати ворогу просунутися вперед", – розповів Федоров.
За його словами, зараз для бійців особливо актуальними є технології, які вже протестували Brave1 на серії полігонів, зокрема:
- Рій дронів. Дає змогу одному пілоту керувати цілою групою безпілотників.
"Дрони в рою можуть автономно виконувати місії завдяки роботі в групі. Розробники показали, як працюють БПЛА в межах одного рою дронів, а також продемонстрували роботу цього рішення в операціях із роботами", – пояснив міністр.
- Керовані боєприпаси. Уражають ціль із підвищеною точністю.
"Такі боєприпаси автоматично наводяться на ціль, коригуючи власний політ. Використання цих боєприпасів суттєво підвищує ефективність бойових вильотів дронів-бомберів", – повідомив Федоров.
- Робособака. Технологія, яку активно використовують у військових операціях у США та інших державах.
"Робособака виконує логістичні й розвідувальні функції за різних погодних умов і ландшафту. Тільки на одній зарядці може долати майже 10 км. Технологія показує класний результат, тому Brave1 уже комунікує з американською компанією, щоб сили безпеки й оборони почали використовувати робособаку в Україні", – зазначив він.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія почала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдавання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і ті, які закупили на Заході й передали партнери.
Президент України Володимир Зеленський анонсував виготовлення 2024 року в Україні 1 млн дронів.
У березні Федоров розповідав, що в Україні починають масове виробництво роботизованих наземних платформ, які мають зберегти життя військових на полі бою. За його словами, випробування вже проходять платформи-камікадзе, які знищують позиції й техніку росіян, мінують, розміновують, евакуюють поранених і підвозять боєприпаси на позиції.
Деякі роботи вже пройшли випробування, їх активно використовують військові. Серед них, наприклад, робот-логіст "Воля-Е", завдяки якому військові однієї з бригад евакуювали понад 100 поранених і загиблих. Багатьох із них було неможливо вивезти в інший спосіб, розповідав Федоров.
Також уже працює на фронті наземний робот Ratel S. Військові використовують його як мобільну боєголовку, яка може нести протитанкові міни чи бойовий модуль. Ratel S працює дистанційно, тому оператор робота з безпечного місця може підірвати ворожий танк чи бліндаж.
12 серпня Федоров заявив, що роботів на полі бою буде більше, ніж військових.