Росіяни зав'язли в Торецьку – ЗСУ
У Торецьку Донецької області вже кілька тижнів тривають активні міські бої між російськими окупантами й українськими військовими. Про це 2 січня повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" ЗСУ Віктор Трегубов в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада".
"Фактично ворог там зав'яз і намагається вийти із цієї ситуації, хоча вона є дуже складною як для нас, так і для ворога. Це складні бої в щільній забудові", – розповів Трегубов.
Він пояснив, що бої складні, вони призводять до жертв для обох сторін.
Також Трегубов розповів про ситуацію в Часовому Яру. Там, за його словами, окупанти зачепилися за каналом Сіверський Донець – Донбас.
Як поінформував військовий, росіяни намагаються обійти канал і атакувати вогнетривкий комбінат, щоб контролювати центр міста. Однак можливості ворога він назвав "обмеженими", зокрема через контроль українців над основними будівлями міста.
За даними Генерального штабу ЗСУ, протягом 1 січня окупанти здійснили сім атак на торецькому напрямку, зокрема неподалік Торецька, Диліївки та в напрямку Щербинівки. Водночас на краматорському напрямку зафіксовано 14 боєзіткнень у районах населених пунктів Часів Яр, Ступочки та Предтечине.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, окупувавши Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків. На території Донецької області з перших днів повномасштабної війни відбуваються бої, тут проходить лінія розмежування.
22 червня 2024 року в Генштабі ЗСУ інформували про напружену ситуацію поблизу Торецька. Російське видання "Медуза" й "Українська правда" наприкінці місяця писали, що російська армія розпочала наступ на місто.
11 жовтня у Торецькій МВА розповіли, що ЗСУ контролюють до 40–50% території міста. У Торецьку не залишилося вцілілих будинків та укриттів для цивільних і військових, а російські окупанти займають нові райони міста, повідомили в ЗСУ 14 жовтня.
Часів Яр розташований за 15 км від тимчасово захопленого російськими військами Бахмута. Станом на 25 грудня в місті, за інформацією ОВА, не було жодного вцілілого будинку.