США змогли впоратися з ядерною загрозою з боку Москви, уникнувши прямого конфлікту з РФ – Блінкен

Блінкен заявив, що США змогли уникнути прямого конфлікту з Росією
Фото: EPA

CША змогли успішно впоратися з ядерною загрозою з боку країни-агресора Росії, уникнувши прямого зіткнення з нею. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю The New York Times, яке опублікували 5 січня.

"Були різні моменти, коли в нас були реальні побоювання щодо дій, які Росія могла зробити, включно навіть із потенційним застосуванням ядерної зброї. Це дуже зосереджувало нашу увагу. Але я думаю, що ми змогли впоратися із цим у такий спосіб, щоб уникнути прямого конфлікту з Росією", – заявив Блінкен, відповідаючи на запитання, наскільки США були близькими до прямого конфлікту з РФ після повномасштабного вторгнення в Україну 2022 року.

Держсекретар США зазначив, що Росія зараз займається "різними брудними діями", зокрема гібридними атаками, такими як кібератаки, диверсії або вбивства.

"Ці речі відбуваються. Вони відбуваються в Європі. І це те, над чим ми дуже тісно працюємо з багатьма нашими партнерами. Але, з погляду прямого конфлікту, я не думаю, що ми були близькими, але це те, через що ми маємо бути дуже, дуже уважними", – сказав він.

Контекст:

21 вересня 2022 року Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю в разі загрози територіальній цілісності Росії. Президент України Володимир Зеленський сказав, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю.

Блінкен 25 вересня 2024 року зазначив, що США попередили РФ про ймовірні "жахливі наслідки" в разі застосування ядерної зброї. The Washington Post писала тоді, що між адміністрацією Байдена і владою Росії відбувається листування, під час якого російську сторону попередили про наслідки в разі застосування ядерної зброї у війні проти України.

27 жовтня Путін сказав, що Росія "ніколи не говорила" про можливість застосування своєї ядерної зброї, а "тільки натяками відповідала".

Відтоді представники вищого керівництва РФ неодноразово поверталися до теми застосування ядерної зброї. 25 вересня на тлі дискусії щодо дозволу Україні завдавати ударів углиб РФ західними ракетами Путін заявив, що розширив умови для застосування ядерної зброї. 19 листопада Путін підписав указ про введення в дію нової редакції "Основ державної політики РФ у сфері ядерного стримування", згідно з якою використання одним або кількома "потенційними противниками" нестратегічної зброї (ракет, літаків, безпілотників) проти РФ дозволяє їй здійснити ядерний удар.

У міністерстві оборони США 20 листопада заявили, що "не здивовані" посиленню такої риторики, але не бачать підготовки Кремля до реального застосування стратегічних озброєнь на українській території.