СБУ розповіла про наслідки нічного удару по складах боєприпасів, НПЗ, хімкомбінату й хімзаводу в РФ G

СБУ розповіла про наслідки нічного удару по складах боєприпасів, НПЗ, хімкомбінату й хімзаводу в РФ
Вибухи лунали на російському нафтопереробному заводі, хімічних комбінатах і складах боєприпасів
Скріншот: STERNENKO / Telegram

Служба безпеки України й сили оборони в ніч на 14 січня влаштували спільну спеціальну операцію, унаслідок якої уражено об'єкти країни-агресора в кількох областях РФ. Про це виданню "ГОРДОН" повідомили джерела в українській спецслужбі.

Вибухи лунали на нафтопереробному заводі, хімічних комбінатах і складах аеродрому "Енгельс".

Зокрема, за даними спецслужби, було уражено:

  • ⁠Алексінський хімічний комбінат у Тульській області, де після роботи дронів СБУ виникла велика пожежа;
  • ⁠склади боєприпасів (фугасних авіаційних бомб, керованих авіабомб і крилатих ракет) на аеродромі "Енгельс" у Саратовській області. Там безпілотники СБУ досягли цілей, вибухи й далі тривають;
  • ⁠⁠Брянський хімічний завод потрапив під ракетний обстріл. Спецслужба зафіксувала прямі влучання в об'єкт і велику пожежу з подальшими детонаціями;
  • Саратовський нафтопереробний завод, де зафіксовано масштабну пожежу.

Енгельс опинився під атакою не вперше, зокрема, 8 січня під обстріл потрапила паливна база Росрезерву, яка забезпечує пальним військовий аеродром "Енгельс-2". Саме там базуються стратегічні бомбардувальники (зокрема Ту-95МС і Ту-160), якими РФ атакує Україну. Об'єкт горів протягом п'яти днів.

У Силах безпілотних систем ЗСУ повідомляли, що на Брянському хімічному заводу в місті Сєльцо виробляють порох, вибухівку й компоненти для ракетного палива, зокрема боєприпаси для ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), авіації, крилатих авіаційних ракет Х-59, озброєння ТОС-1 "Тосочка", системи дистанційного мінування "Земледелие", а також ремонтують РСЗВ "Град", "Ураган" і "Торнадо-Г".

У міністерстві оборони країни-агресора відзвітували про нібито збиття шести американських оперативно-тактичних ракет ATACMS, восьми британських крилатих ракет Storm Shadow і 180 безпілотників (146 із них – поза межами фронту).

Контекст:

2024 року Україна посилила атаки на нафтогазові об'єкти на території Росії, нафтопереробні заводи, нафтобази й газові термінали. Відповідальність за частину інцидентів неофіційно взяли СБУ та воєнна розвідка України. Київ атакує об'єкти на території країни-агресора з використанням власних безпілотних систем. В уряді України російські НПЗ назвали абсолютно законними цілями.

Також у ніч на 14 січня під атаку потрапив Татарстан, у Казані виникла пожежа в районі заводу "Казань Оргсинтез", котрий виробляє поліаміди, синтетичний каучук та інші хімічні сполуки. Продукцію заводу використовують у виробництві бронетехніки та зброї, повідомили в Раді нацбезпеки і оборони України.