Катастрофа вантажного літака у Вільнюсі. У слідства залишилася одна версія

Основною версією смертельної аварії вантажного літака Boeing 737-476 у Вільнюсі 25 листопада 2024 року є людський чинник. Про це 26 березня 2025 року проінформувала Генеральна прокуратура Литви.
"Прокуратура Литви звернулася до компетентних органів Іспанії [...] з проханням провести потрібні слідчі дії на підставі європейського ордера на розслідування, висунути підозру пілоту літака, який перебуває там на лікуванні, і допитати його. [...] На підставі наявних зараз даних [до авіакатастрофи], імовірно, призвела людська помилка", – ідеться в повідомленні.
Такого висновку слідство дійшло, проаналізувавши записи чорних скриньок, стан місця події та інші дані.
"Установили, що авіакатастрофа, найімовірніше, сталася через відмову гідравлічної системи, яка відповідає за випуск закрилків, що, ймовірно, і призвело до падіння літака. Інші версії аварії були спростовані даними, які дістали під час розслідування", – заявили в Генпрокуратурі Литви.
Відомство зазначило, що потерпілими під час розслідування визнали 16 осіб.
Досудове розслідування проводять за такими статтями Кримінального кодексу Литви:
- позбавлення життя через необережність;
- заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю;
- знищення майна через необережність;
- неналежне технічне обслуговування або ремонт повітряного судна.
Контекст:
Вантажний літак, який належав міжнародній логістичній компанії DHL, розбився в районі аеропорту Вільнюса 25 листопада 2024 року. Він упав поряд із двоповерховим житловим будинком. На борту було четверо осіб. Одна людина (громадянин Іспанії) загинула, троє інших (громадяни Іспанії, Німеччини й Литви) дістали поранення, їх доправили до лікарні.
До розслідування авіакатастрофи залучили експертів із Німеччини, Іспанії і США.
У липні минулого року житель Литви через DHL надіслав дві посилки – до Великобританії й Німеччини – із запалювальними механізмами, що призвело до пожежі в логістичних центрах компанії в Бірмінгемі й Лейпцигу, і The Wall Street Journal, посилаючись на джерела в західних спецслужбах, писала на початку листопада, що ці події могли бути частиною операції російської військової розвідки щодо організації пожеж на літаках, які летять до Північної Америки.