Сили оборони України знищили російський літак і ворожу систему ППО – Генштаб ЗСУ
Упродовж минулої доби сили оборони України нейтралізували ще 990 російських військових. Про це 20 липня в ранковому зведенні в Telegram повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.
Загальні бойові втрати російських окупантів, за даними Генштабу ЗСУ, такі: приблизно 565 610 військових (+990 протягом минулої доби), 8257 танків (+7), 15 917 бойових броньованих машин (+15), 15 542 артсистеми (+22), 1121 РСЗВ (+1), 895 засобів ППО (+1), 362 літаки (+1), 326 гелікоптерів і тисячі одиниць іншої техніки.
Як поінформував Генштаб у Facebook, загалом упродовж минулої доби на лінії фронту зафіксовано 135 бойових зіткнень між українськими військовослужбовцями й російськими загарбниками.
Найгарячішим залишається покровський напрямок, де сили оборони України відбили 36 штурмових дій.
"Загарбники, за підтримки авіації, намагалися витіснити наші підрозділи із займаних рубежів. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Новоолександрівки та Новоселівки Першої", – ідеться в повідомленні.
За даними Генштабу, на торецькому напрямку російські окупанти здійснили 19 атак, на лиманському – 16; 11 разів загарбники намагалися штурмувати населені пункти сіверського напрямку, стільки ж атак українські військові відбили на курахівському напрямку.
На куп'янському напрямку впродовж минулої доби зафіксували 10 атак, на краматорському – дев'ять, на харківському – п'ять, на придніпровському напрямку – шість, на оріхівському напрямку сім штурмів для росіян закінчилися поразкою. Також один штурм ворог здійснив на времівському напрямку.
Контекст:
Станом на лютий, як повідомляв президент України Володимир Зеленський, російські окупанти контролювали приблизно 26% території України.
Уранці 10 травня 2024 року країна-агресор Росія розпочала новий наступ на півночі Харківської області. За даними Зеленського, співвідношення втрат під час цього наступу становить восьмеро росіян на одного українця.
26 травня президент України заявив, що РФ збирає біля кордону ще одне угруповання військ для нового наступу.