"Ситуація ускладнена". У ЗСУ розповіли, як відбуваються бої у Часовому Яру
Російські окупанти намагаються просунутися в місті Часів Яр Донецької області, використовуючи тактику малих піхотних груп, однак українські військові їх швидко знищують. Про це представник пресслужби 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила Андрій Полухін повідомив 26 жовтня в ефірі "Суспільного".
За його словами, РФ і далі штурмує позиції ЗСУ групами від трьох до 12 людей вздовж каналу Сіверський Донець – Донбас. Перед цим росіяни здійснюють артилерійські обстріли міста, здебільшого по квадрату, оскільки не знають місця розташування українських підрозділів.
"Зараз ситуація у Часовому Яру доволі ускладнена. Ворог посилив свої штурми, посилив свою роботу у своєму намаганні просунутися в місті Часів Яр. На даний момент йому це не вдається", – зазначив Полухін.
Він розповів, що здебільшого українські підрозділи контролюють логістичні шляхи росіян.
"Звісно, інколи ворогу вдається заскочити малою піхотною групою за канал, але такі групи – вони самі себе блокують, адже за їхньою спиною розташований той самий канал, який доволі широкий, добре проглядається й прострілюється, тому ці групи заблоковані: вони не отримують ні поповнення, ні постачання і швидко знищуються нашими хлопцями, бо швидко себе виявляють", – пояснив військовий.
Також російські війська застосовують безпілотники, зокрема дрони-камікадзе, додав Полухін.
"Наші піхота розповідає про те, що якщо на секунду вдень вийти з укриття, тебе швидко помітять і починають працювати скиди, дрони, звісно починаються також обстріли. Противник не гребує також по такій близькій відстані від лінії фронту використовувати авіабомби. Інколи він складає просто будинок у Часовому Яру, але в основному через авіаційні бомби страждають тилові міста, такі як Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ", – зазначив він.
Контекст:
Від початку року російські окупанти ведуть штурмові дії на низці напрямків у Донецькій області. Зокрема, у лютому 2024 року їм удалося захопити Авдіївку. Напружені бої неподалік Часового Яру тривають усі ці місяці.
29 квітня The New York Times писала, що росіяни прискорили наступ на сході й хочуть прорвати лінію фронту, доки Україна не отримала допомоги від США. Окупація Часового Яру, імовірно, – "тільки питання часу", заявляли в ГУР.
20 червня 24-та ОМБр повідомила про передислокацію в район Часового Яру для посилення оборони. У ЗСУ розповіли 4 липня, що сили оборони відійшли з мікрорайону Канал у Часовому Яру.