Суд оголосив вирок 15 окупантам, які скоювали воєнні злочини в селі Ягідне 2022 року
Чернігівський районний суд 11 березня оголосив заочний вирок 15 російським військовослужбовцям, які в березні 2022 року місяць тримали в підвалі 368 жителів села Ягідне Чернігівської області. Про це йдеться у вироку суду, з яким ознайомилося hromadske.
Усі обвинувачені окупанти дістали найвищий строк покарання за ст. 28 і ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів і звичаїв війни) – 12 років ув'язнення. Строк відбування покарання рахуватимуть із дня фактичного затримання засуджених.
Як уточнили в суді, вирок стосується таких російських солдатів:
- Суван Сиин-оол;
- Айгарим Монгуш;
- Назити Монгуш;
- Ерес Ооржак;
- Аріан Хертек;
- Саян Хомушка;
- Олексій Борисов;
- Буян Дадар-оол;
- Шолбан Дамбар-оол;
- Доржу Демір-оол;
- Сайн Кенден;
- Віталій Монгуш;
- Аржан Саай;
- Буян Доржу;
- Амір Кенденов.
Справу Ягідного почали розглядати в суді в серпні 2023 року. Потерпілі розповіли, що окупанти постійно охороняли периметр школи, а командував усіма чоловік із позивним Клен (справжнє ім'я Семен Соловов). Слідство вважає, що саме він віддав наказ тримати цивільних у підвалі школи. Його справу розглядатимуть окремо.
Контекст:
Частину Чернігівської області окупували після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. На початку квітня північні регіони України звільнили від російських окупантів, але військові РФ і далі обстрілюють Чернігівську область із російської території.
Про те, що в Ягідному окупанти зігнали жителів села в невеликий підвал школи й тримали їх там кілька тижнів, розповів 4 квітня у Facebook голова Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус.
Чернігівська обласна прокуратура повідомляла, що через нелюдські умови утримання за цей час померло 10 людей.
19 травня в Держбюро розслідувань заявили, що почали документувати злочини окупантів у Чернігівській області, зокрема в селі Ягідне. Туди приїжджали прокурори Чернігівської обласної прокуратури разом з експертами офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Вони з'ясували, що окупанти, зокрема, використовували заручників як живий щит, оскільки у приміщенні школи вони влаштували свій штаб.