Світан: США були причетними до будівництва складів для ядерної зброї РФ. Там точно американські датчики стоять G

Світан зазначив, що США свого часу "всі склади російські ядерної зброї будували"
Скріншот: tsn.ua

США мають спроможності, щоб відстежувати імовірний пуск російської ядерної зброї (зокрема тактичної). Про це розповів український воєнний експерт, полковник запасу Роман Світан в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Усе, що стосується ядерної [зброї], – на всіх етапах іде відстежування. І відстежування переміщення самого ядерного заряду – навіть так. Це зараз працює, тобто вихід ядерних зарядів із місця зберігання вже відстежують. Це не лише супутники. Там певні датчики є", – розповів він.

Світан зазначив, що США свого часу "всі склади російські ядерної зброї будували".

"І після розпаду Радянського Союзу вони взялися за збереження ядерної зброї Росії. Туди ж звезли всю білоруську, українську, казахстанську ядерку. Цим усім займалися Штати. Вони ж і зробили, звісно, системи забезпечення, відведення тепла – тобто цілий механізм. Повірте, ну там точно датчики американські стоять. Тому всі ці процеси, однозначно їх відстежують", – додав Світан.

Складів із ядерною зброєю в РФ небагато, і всі вони під контролем США, продовжив він.

"Найцікавіше, що такі самі склади під контролем – і американські, і китайські. Тобто це цілий процес, і відбувається обмін інформацією. До того ж спеціальний обмін інформацією [...], щоб, не дай боже, хтось не подумав, що країна готується завдати якогось ядерного удару. Тобто ось тут така цікава система внутрішньої такої безпеки, можна сказати – внутрішня примусовість усієї цієї системи", – зазначив експерт.

Контекст:

Про те, що РФ надала американським фахівцям доступ до своїх сховищ ядерної зброї, писав 2021 року Вільям Мун, який був керівником програми з ядерної безпеки в межах програми "Спільне зменшення загрози". Він відвідував російські сховища й відповідав за організацію двох візитів росіян в американські сховища ядерних боєголовок, повідомляло "Радіо Свобода".

За словами Муна, США в межах цієї програми у 2003–2012 роках дістали безпрецедентний доступ до російських сховищ. Американські підрядники монтували, регулювали, налагоджували обладнання, яке входило до складу систем ядерної безпеки, розповідав він.