Світан: Тепер від кордону з НАТО до основного ядерного арсеналу РФ – кілька десятків кілометрів. Довоювався Путін!
Після вступу Фінляндії і Швеції в НАТО кордони Альянсу значно наблизилися до найбільшого російського арсеналу ядерної зброї. Про це заявив український військовий експерт, полковник запасу Роман Світан в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.
Він розповів, що одне з місць зберігання стратегічної ядерної зброї країни-агресора РФ розташоване неподалік військового аеродрому "Оленья" в Мурманській області. Також там розташований Північний флот РФ, тому, природно, що в цьому регіоні розміщені стратегічні ядерні арсенали, сказав експерт.
"Найбільший, до речі, ядерний арсенал – це якраз на Кольському півострові, тобто поряд із Фінляндією, Норвегією і Швецією, буквально вже кордон НАТО. Тобто від кордону з НАТО до основного стратегічного ядерного арсеналу – кілька десятків кілометрів. От найцікавіше, довоювався [нелегітимний президент РФ] Путін із НАТО, що НАТО підійшов до його основного ядерного арсеналу", – сказав він.
За словами Світана, тепер той не знає, що із цим робити.
"Страшно ж це все піднімати й кудись перевозити, є це побоювання. Тому проблем із "ядеркою" в Путіна особисто та у росіян більше, ніж у всьому світі", – зазначив експерт.
Контекст:
Швеція одночасно з Фінляндією подала заявку на вступ у НАТО 18 травня 2022 року – після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Фінляндія стала членом НАТО 4 квітня 2023 року. 7 березня Швеція також офіційно вступила в НАТО.
Представники вищого керівництва РФ неодноразово порушували питання застосування ядерної зброї. 25 вересня 2024 року на тлі дискусії щодо дозволу Україні завдавати ударів углиб РФ західними ракетами Путін заявив, що розширив умови для застосування ядерної зброї. 19 листопада Путін підписав указ про введення в дію нової редакції "Основ державної політики РФ у галузі ядерного стримування", згідно з яким використання одним або кількома "потенційними противниками" нестратегічної зброї (ракет, літаків, безпілотників) проти РФ дозволяє їй завдати ядерного удару.
У міністерстві оборони США 20 листопада заявили, що "не здивовані" посиленню такої риторики, але не бачать підготовлення Кремля до реального застосування стратегічних озброєнь на українській території.