Торік в Україні мобілізували приблизно 200 тис. осіб – The Washington Post
Протягом 2024 року в Україні мобілізували приблизно 200 тис. осіб. Про це 4 січня написала The Washington Post із посиланням на підрахунки невказаних українських і західних посадовців.
За словами українських військових, імен яких видання не вказує, у війську досі бракує мобілізованих. Найгостріший брак особового складу – серед піхоти.
На думку співрозмовників газети, мобілізацію засуджених в Україні треба було почати раніше.
33-річний Володимир, який відбував тюремне покарання за побиття людини до смерті, одним із перших приєднався до лав спеціалізованого батальйону засуджених 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ "Холодний Яр". Він розповів, що провів уже п'ять штурмів російських позицій. За його словами, засуджені можуть бути мотивованішими до участі в бойових діях, ніж мобілізовані "на вулиці".
Водночас деякі невказані військові зазначили, що Київ надто пізно ухвалив мобілізаційні зміни, маючи на увазі зниження мобілізаційного віку до 25 років. Водночас, за словами співрозмовників WP, у підрозділах уже був значний брак серед особового складу після місяців без замін і поповнень.
Також вони повідомили про зростання кількості випадків дезертирства, адже, за словами військових, люди йдуть воювати не добровільно, а через примус.
Контекст:
Про те, що Україна готується додатково мобілізувати 160 тис. осіб, наприкінці жовтня 2024 року секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Литвиненко заявив під час виступу в Раді, його процитував нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. Литвиненко тоді розповідав, що загалом до сил оборони України призвали 1 млн 50 тис. громадян. 3 листопада український адвокат, ветеран війни Масі Найєм заявив, що якщо не мобілізувати додатково 160 тис. осіб, Україна може підписати капітуляцію у війні проти РФ.
Станом на зараз під мобілізацію в Україні підпадають військовозобов'язані віком 25–60 років, яких визнали придатними за станом здоров'я. Однак у листопаді 2024 року анонімний високопосадовець адміністрації США заявив агентствам Reuters і Аssociated Рress, що у США очікують, що Україна розгляне можливість зниження нижньої межі мобілізаційного віку із 25 до 18 років. Співрозмовник видань посилається на "чисту математику" ситуації на полі бою, яка начебто свідчить про те, що Україні потрібно більше військовослужбовців для боротьби.
У відповідь на ці заклики радник Зеленського з комунікацій Дмитро Литвин того самого дня повідомив, що Україні зараз немає сенсу знижувати нижню межу мобілізаційного віку до 18 років. Утім, за словами державного секретаря США Ентоні Блінкена, Україна має ухвалити "важкі рішення" щодо мобілізації, він назвав "проблемою" брак українських військових на передовій.