У Генштабі ЗСУ повідомили про напружену ситуацію біля Торецька й поблизу Стельмахівки

Підрозділи сил оборони відбили 11 штурмів окупантів на торецькому напрямку, чотири бої ще тривають
Фото: 58 окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського / Facebook (ілюстративне)

Російські окупанти від початку доби 22 червня 15 разів намагалися вклинитися в оборонні позиції ЗСУ на торецькому напрямку (станом на 22.00). Про це у Facebook поінформував Генштаб ЗСУ.

"На торецькому напрямку ситуація напружена, – ідеться в повідомленні. – За підтримки авіації противник атакував поблизу Торецька, Північного та Нью-Йорка. 11 штурмових дій підрозділи сил оборони відбили, чотири боєзіткнення ще тривають. Українські воїни докладають максимум зусиль для стримування активності ворога та його виснаження".

За даними Генштабу, між силами оборони та російськими окупантами загалом сталося 133 бойові зіткнення, найбільше – на покровському напрямку, де зберігається висока інтенсивність бойових дій.

"Кількість бойових зіткнень зросла до 44. За підтримки усіх наявних засобів вогневого ураження (авіації, артилерії, озброєння бойових машин, ударних БПЛА, FPV-дронів і стрілецької зброї) загарбники продовжують натиск на бойові порядки захисників України. […] Нашими воїнами відбито 32 ворожі атаки, 12 бойових зіткнень ще продовжуються", – ідеться в повідомленні.

Окрім того, напружена ситуація залишається поблизу Стельмахівки, де триває три бойові зіткнення, розповіли українські військові.

Контекст:

Станом на лютий, як повідомляв президент України Володимир Зеленський, російські окупанти контролювали приблизно 26% території України.

Упродовж останніх місяців загарбники вели штурмові дії на низці напрямків. Зокрема, у лютому їм удалося захопити Авдіївку Донецької області. Напружені бої тривають за Часів Яр.

Уранці 10 травня країна-агресор Росія розпочала новий наступ на півночі Харківської області. Увечері 16 травня в ОВА заявили, що активне просування окупантів територією Харківської області вже зупинено. За даними Зеленського, окупанти в Харківській області змогли просунутися щонайбільше на 10 км від кордону.