У ГУР заявили, що завод у Севастополі, де стояв російський корабель "Ямал", атакували дрони MAGURA V5

Скібіцький заявив, що надводні дрони MAGURA V5 використовували для атаки на 13-й судноремонтний завод ЧФ РФ у Севастополі
Скріншот: The Times / YouTube

В атаці на 13-й суднобудівний завод Чорноморського флоту в тимчасово окупованому Севастополі (Крим) використали морські безпілотники MAGURA V5. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький, якого 25 березня цитує пресслужба ГУР.

"Нещодавно вони уразили судноремонтний завод ЧФ РФ у Севастополі, де, серед іншого, був пришвартований великий десантний корабель ворога "Ямал", – наголосили в ГУР.

У документальному проєкті "ГУР. Битва за море. Всі дороги ведуть в Крим", який опублікував у YouTube телеканал "Ми – Україна", зазначається, що без потужного флоту Україна змусила бойові кораблі Чорноморського флоту окупантів тікати з Криму.

"Завдяки українським морським дронам ГУР MAGURA V5 на дно пішли десантні судна "Акула" й "Серна", ракетний корабель "Ивановец", великий десантний корабель "Цезарь Куников" і патрульний корабель "Сергей Котов", – перерахував представник ГУР.

Скібіцький серед російських кораблів, відправлених на дно безпілотниками MAGURA V5, назвав розвідувальний корабель "Иван Хурс". Корабель, який атакували у травні 2023 року морські дрони, але який не затонув, був, за даними росЗМІ, у Севастополі, де потрапив під ракетну атаку ЗСУ 23 березня. За словами речника Військово-морського флоту ЗСУ Дмитра Плетенчука, цю інформацію зараз верифікують ВМС.

Скібіцький також заявив, що українські військові розвідники постійно здійснюють моніторинг переміщення кораблів окупантів.

"Усе, що стосується переміщення бойових кораблів і катерів РФ, постійно моніториться для того, щоб своєчасно виявити, передати інформацію і знищити ворожий військовий об'єкт… Це маленькі цеглинки, які закладаються у великі стратегічні операції – звільнення всіх наших окупованих територій", – підсумував представник ГУР.

Контекст:

Увечері 23 березня й уночі 24 березня в Севастополі пролунали потужні вибухи. Telegram-канали й OSINT-розслідувачі писали, що три ракети влучили в головний вузол спецзв'язку ЧФ РФ на вулиці Музики. Прильоти фіксували й у інших районах Севастополя.

У Генштабі ЗСУ вранці 23 березня повідомили, що під час нічної ракетної атаки в Севастополі уражено кілька об'єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ і два великі десантні кораблі "Ямал" і "Азов". Видання "Радіо Свобода" 24 березня опублікувало супутникові знімки від Planet Labs, на яких видно наслідки ракетного удару по вузлу зв'язку Чорноморського флоту РФ.

Плетенчук пояснив, що якщо "Ямал" і "Азов" удалося вивести з ладу, то у складі Чорноморського флоту окупантів залишиться лише три ВДК.

Головне управління розвідки Міноборони України 25 березня повідомило, що "Ямал" зазнав критичних пошкоджень унаслідок ударів по 13-му судноремонтному заводу ЧФ РФ, дані щодо "Азову" й інших результативних влучань уточнюють.

Атаку на судноремонтний завод у Севастополі підтвердило з посиланням на власні джерела російське видання Astra. Воно повідомляло лише про ракетний удар, після якого ракета пробила дах одного із цехів.