У Києві уламки "Іскандера" знищили електропідстанцію – ДТЕК
Унаслідок російської ракетної атаки на Київ уранці 31 травня знищено електропідстанцію. Про це в Telegram повідомила пресслужба компанії ДТЕК.
"Уламки ракет пошкодили електромережі й повністю зруйнували трансформаторну підстанцію в Голосіївському районі столиці. Як тільки дозволила безпекова ситуація, енергетики ДТЕК почали повертати світло", – ідеться в повідомленні.
О 8.10 компанії вдалося заживити більшість будинків від резервних джерел, вказали у ДТЕК.
"Без світла залишається близько 10 приватних будинків і одне комерційне приміщення. До кінця дня маємо повернути електрику", – пообіцяли там.
Унаслідок нічної ракетної атаки РФ, яка призвела до руйнування енергетичного обладнання, було знеструмлено 560 приватних будинків і 32 установи, уточнила в Telegram пресслужба Міністерства енергетики України.
Над Києвом уранці 31 травня сили ППО збили російську крилату ракету "Іскандер-К", повідомляли в Повітряних силах ЗСУ.
Контекст:
Російські окупанти практично щоночі атакують Україну ударними безпілотниками й регулярно завдають по території країни ракетних ударів.
3 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський заявив, що з початку цього року Росія випустила по Україні майже 1 тис. ракет, приблизно 2,8 тис. Shahed і майже 7 тис. керованих авіабомб. У квітні окупанти випустили по території України понад 300 ракет, майже 300 Shahed і більше ніж 3,2 тис. керованих авіабомб, повідомив Зеленський 2 травня. Після цього були нові атаки.
22 березня сталася найбільша з початку повномасштабної війни масована атака на українську енергосистему. Одна з ракет влучила в дамбу ДніпроГЕС. Також окупанти влаштували масштабні атаки на енергосистему 29 березня, 11-го і 27 квітня, 8 травня. В Україні через російські обстріли пошкоджено всі великі тепло- й гідроелектростанції.
Незважаючи на атаки російських окупантів на енергетичні об'єкти України, блекауту у країні не буде, заявляв наприкінці квітня міністр енергетики України Герман Галущенко. Із середини травня "Укренерго" застосовує погодинні графіки вимкнень.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на початку квітня заявляв, що 80% теплової генерації України зруйновано. 21 травня Шмигаль повідомив, що внаслідок російських обстрілів Україна втратила 8 ГВт потужності, а максимальна технічна можливість імпорту становить 1,7 ГВт.