Україна хоче поставити рекорд із виробництва дронів – Зеленський

Зеленський закликав інвестувати у виробництво дронів в Україні
Фото: EPA

Виробництво дронів в Україні є рентабельнішим, ніж будь-де. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на відкритті засідання контактної групи у форматі "Рамштайн" у Німеччині 9 січня, його транслювала сторінка президента у Facebook.

"Дрони – це те, що вже змінило характер війни, і ці зміни ще далеко не завершені. Сьогодні існує пряма залежність: щоб зупинити просування ворога, щоб не втрачати людей і території, нам потрібні дрони", – сказав Зеленський.

Він пояснив, що дрони стримують ворога і тримають його на відстані. 

"Цього року ми в Україні хочемо встановити рекорд за кількістю та якістю дронів, які ми виробляємо й отримуємо від наших партнерів. І ми фокусуємося на дронах, які потрібні нашим бригадам, щоб утримувати лінію фронту, і на дронах, необхідних для підтримання безпеки, як-от морські дрони, і на дронах, розроблених для завдання дальніх ударів по військових об'єктах та інфраструктурі ворога на його території", – заявив президент.

Він повідомив, що Україна підписала значну кількість контрактів і багато інших – на стадії підготовки. Зеленський закликав західні країни активніше долучатися до розбудови цього арсеналу дронів.

"Українці мають найбільший у Європі досвід використання дронів, і ми також маємо найбільший у Європі потенціал для їх виробництва. Тож, по-перше, прошу інвестувати більше в цю українську силу, адже після війни вона стане і вашою силою. По-друге, інвестуйте в талановитих людей у ваших країнах, які можуть допомогти посилити нас усіх у сфері безпілотників", – сказав Зеленський.

Контекст:

З початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ Україна нарощує виробництво власної зброї. За даними віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, понад 90% безпілотників, які використовують на полі бою, виробляють в Україні. 2024 року Україна планувала випустити 1 млн БПЛА, але може випускати 2 млн на рік, якщо буде фінансування, повідомив Федоров.

Серед інших досягнень України у сфері військово-промислового комплексу – початок власного виробництва боєприпасів калібру 155 мм, збільшення темпів виробництва 155-мм самохідних артилерійських установок "Богдана" (15 одиниць на місяць), виробництво нової ракети-дрона "Паляниця" (уперше її застосували в серпні минулого року), успішні випробування першої української балістичної ракети.

1 жовтня Зеленський заявив, що в Україні побудували нову оборонну промисловість і держава "вже робить речі, яких раніше в нас не було".