"Україна – не Сирія". У ГУР відреагували на заяву Терехова про те, що Харків може стати "новим Алеппо"
Прифронтові міста України, такі як Харків, уразливі для російських терористичних атак із використанням різних видів озброєння, але ситуацію не можна порівнювати з тією, що склалася в Сирії внаслідок бомбардувань РФ. Таку думку представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов висловив у коментарі "Українській правді", який опублікували 17 квітня в YouTube.
"Усе ж Україна – не Сирія. І апокаліптичні сценарії для порівняння я б не використовував", – зазначив представник ГУР.
Юсов підкреслив, що Україна не на одинці з агресором у цій війні й українські сили оборони "також мають чим відповідати".
"Водночас нам критично потрібна міжнародна допомога й підтримка. Це стосується як озброєння в цілому, так і засобів протиповітряної оборони", – зазначив він.
Юсов додав, що українським містам, зокрема Харкову, потрібна також допомога в підтримці й відновленні інфраструктури, необхідної для життєдіяльності міст.
Мер Харкова Ігор Терехов зазначив в інтерв'ю виданню The Guardian, яке опублікували 17 квітня, що Росія змінила тактику, щоб спробувати знищити енергосистему Харкова й залякати населення, обстрілюючи житлові райони.
Терехов закликає до розблокування допомоги США в Конгресі (що дасть змогу Україні отримати засоби ППО для захисту від атак Росії), щоб Харків не перетворився на "друге [зруйнований Росією сирійське місто] Алеппо".
Контекст:
3 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що лише за березень 2024 року російські окупанти застосували проти України більше ніж 400 ракет різних типів, понад 600 ударних безпілотників Shahed і понад 3 тис. керованих авіабомб. З початку року, за його даними, Росія випустила по Україні майже 1 тис. ракет, приблизно 2,8 тис. Shahed і майже 7 тис. керованих авіабомб. Після цього були нові атаки.
Російські окупанти майже щодня обстрілюють Харків і область із різних видів озброєння. Зокрема, у ніч на 22 березня країна-агресор РФ завдала понад 15 повітряних ударів по об'єктах енергетики, внаслідок чого Харків був "фактично повністю без світла", зазначали в ОВА. 25 березня повідомляли, що енергопостачання відновили. Проте проблеми з поданням електроенергії в Харкові залишилися, 31 березня місто повернулося до графіка погодинних вимкнень, повідомляли в Міністерстві енергетики України.
Проблеми з електропостачанням у Харкові й області пов'язані, зокрема, із тим, що російські ракети повністю зруйнували Зміївську ТЕС в Харківській області, також повністю зруйновано найбільшу в Харкові ТЕЦ-5, яка забезпечувала теплом частину міста.
Для відновлення після російських обстрілів Харкову треба понад $10 млрд, понад 150 тис. мешканців міста залишаються без житла, заявив Терехов. За його словами, внаслідок обстрілів зруйновано практично всю критичну інфраструктуру Харкова.