Україна втратила 40% видобутку газу через атаки Росії – Reuters

Україна втратила 40% видобутку газу через атаки Росії – Reuters
Основні газовидобувні потужності України в Харківській і Полтавській областях уразливі до російських атак, зазначили ЗМІ
Фото: Головне управління ДСНС України у Полтавській області / Facebook

Україна через російські повітряні удари втратила 40% видобутку газу. Про це 21 лютого написало Reuters із посиланням на високопоставлене джерело в українській газовій сфері.

За його словами, Україна, яка планувала обійтися без імпорту цього опалювального сезону, у лютому й березні має намір закупити до 800 млн м&³3; газу з Європи для компенсації скорочення внутрішнього видобутку.

Повідомляють, що до початку російських атак Україна видобувала приблизно 52 млн м&³3; газу на добу, водночас узимку споживання газу в країні сягнуло 110–140 млн м&³3; на добу. Дефіцит покривали завдяки запасам у газових сховищах.

За даними "Оператора ГТС", на початку лютого Україна почала нарощувати імпорт газу, й відтоді його обсяги зросли майже вдесятеро – до більш ніж 20 млн м&³3; на добу.

За оцінкою співрозмовника Reuters, для наступного опалювального сезону Україні потрібно сформувати запаси газу приблизно на 13 млрд м&³3;.

Контекст:

За останні тижні країна-агресор РФ посилила атаки на газові родовища України. 20 лютого в Міненерго повідомляли, що Росія атакувала ракетами й безпілотниками газову інфраструктуру України, внаслідок чого було пошкоджено, зокрема, виробничі потужності.

Основні газодобувні потужності України вразливі до російських атак, оскільки вони розташовані у прифронтовій Харківській області та сусідній Полтавській, наголосило Reuters.

Раніше, 18 лютого, глава Кабміну Денис Шмигаль заявляв, що Україна розпочинає підготовку до наступного осінньо-зимового періоду вже зараз. За його словами, у Києві роблять ставку на газ власного видобутку. Шмигаль розповів, що "Нафтогазу" доручили підготувати стратегію імпорту газу у разі додаткової потреби для покриття можливого дефіциту в газотранспортній системі.