Зеленський: Саме зараз вирішується, чи вдасться Путіну розширити зону руїн у Європі й світі. Зупинити його зараз – найвигідніше для всіх

Зеленський зазначив, що Україні недостатньо далекобійної зброї
Фото: president.gov.ua

США та іншим західним країнам необхідно відновити стабільність у підтримці України, яка протистоїть російським окупантам. Про це у зверненні за підсумками 17 березня заявив президент України Володимир Зеленський, стенограму опублікувала його пресслужба.

"Дуже важливо, щоб була відновлена стабільність у підтримці нашого захисту. Саме зараз і саме нашим, українським захистом у цій війні вирішується, чи вдасться [президенту країни-агресора Росії Володимирові] Путіну розширити зону руїн у Європі й світі. Зупинити його зараз – найвигідніше для всіх", – сказав президент України.

Він згадав країни, які останнім часом надавали Україні допомогу оборонного характеру: США, Данія, Німеччина, Канада, всі держави, які приєдналися до чеської ініціативи із закупівлі снарядів для України.

"Окремо я хочу відзначити Грецію за чітке розуміння загроз усім у Європі. Канада – вдячний за приєднання до нашої коаліції дронів. Це зброя, яка довела свою надзвичайну ефективність. [...] Також я хочу сьогодні відзначити французьке лідерство у Європі – ми цінуємо те, як президент [Еммануель] Макрон напрацьовує стратегічну перспективу для Європи, перспективу реальної, тривалої безпеки, яка можлива лише завдяки путінському програшу в цій війні", – пояснив Зеленський.

Також він згадав "деяких партнерів", під якими, вочевидь, має на увазі Німеччину, яка досі відмовляється передавати Україні далекобійні ракети TAURUS.

"У таких складних умовах війни недалекобійність нашої армії – це очевидна недалекоглядність деяких партнерів", – вважає Зеленський.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.

16 лютого Financial Times повідомила з посиланням на неназваного українського посадовця, що Путін готується до війни проти країн Балтії.

29 лютого під час слухань у Палаті представників США глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що в разі успіху у війні проти України Путін може вторгнутися у країни Балтії.

В опублікованому 7 березня інтерв'ю італійському телеканалу Rai Зеленський сказав, що російські окупанти мали намір вторгнутися в Молдову, але цьому завадила українська розвідка. На думку українського президента, Молдова "перебуває в небезпеці, як і Казахстан, і країни Балтії".