Зеленський відповів, як відреагує Україна на ймовірне захоплення в полон військових із КНДР
Україна буде готова обмінювати полонених солдатів із КНДР, які, ймовірно, воюватимуть на боці країни-агресора РФ, на українських військовополонених. Про це в інтерв’ю південнокорейському телеканалу KBS повідомив глава Української держави Володимир Зеленський.
Відеозапис опублікували 31 жовтня на YouTube-каналі "Зе!Президент".
30 жовтня Financial Times із посиланням на високопосадовців української розвідки повідомила, що приблизно 3 тис. північнокорейських військових розміщуються за 50 км від кордону з Україною в Курській області РФ.
Зеленського запитали, як Україна відреагує, якщо вдасться захопити північнокорейських солдатів у полон або вони дезертирують, чи залучатиме Київ Південну Корею до роботи із цими дезертирами або військовополоненими.
"У нас є один формат. Ми відносимося до полонених будь-якої національності, як до полонених війни, і для нас дуже важливо зберігати їм життя", – відповів президент.
За його словами, для України дуже важливо поважати міжнародне право й не катувати полонених.
"Я це спеціально підкреслюю, бо в порівнянні з російською армією, яка катувала наших хлопців, полонених, ми цього не робимо. І найголовніше для нас – це обмінний фонд нарощувати. Тому північнокорейських військових передусім ми будемо готові обмінювати на українців", – зазначив Зеленський.
За словами президента, військові з КНДР поки не брали участі в бойових діях, але готуються до цього.
Контекст:
Перші повідомлення про залучення військ КНДР до участі у війні на боці країни-агресора з'явилися на початку жовтня. Пізніше цю інформацію підтвердили представники української й південнокорейської розвідок. 14 жовтня Зеленський заявив про вступ Північної Кореї у війну на боці РФ.
ЗМІ писали, що військові інженери з КНДР уже допомагають РФ завдавати ударів балістичними ракетами по Україні. Пізніше стало відомо, що КНДР перекидає своїх військових на полігони на Далекому Сході у РФ, там вони проходять навчання. За даними української розвідки, приблизно 3 тис. північнокорейських військовослужбовців уже перебувають на полігонах "в безпосередній близькості до зони бойових дій", загальна кількість контингенту найближчим часом зросте до 12 тис. військових.
23 жовтня, за даними ГУР МО, перші військові з КНДР прибули на фронт – їх зафіксували в Курській області РФ. CNN повідомив 29 жовтня, що невелика кількість цих військовослужбовців уже в Україні.
У Кремлі 21 жовтня не підтвердили й не спростували перекидання північнокорейських військових на полігони у РФ. Представник КНДР в ООН 22 жовтня назвав "стереотипними чутками" ці повідомлення, але глава Пентагону Ллойд Остін наступного дня заявив, що є докази присутності північнокорейських військ у РФ. Президент США Джо Байден сказав, що Україна має завдати удару у відповідь, якщо війська КНДР перетнуть її кордон.
Зеленський закликав до дієвішої міжнародної реакції на появу військових КНДР на території Росії. "Голос США, голос НАТО, голос західних партнерів, голос Глобального Півдня й Китаю не звучить так голосно, як має звучати зараз", – наголосив в опублікованому 30 жовтня інтерв'ю президент.