Адвокат "Дарниці" про тяжбу з "Фармаком": Ризик зрозумілий і передбачуваний – це зростання цін на лікарські препарати з назвою "Корвалол"
Ще в радянські часи реєстраційні посвідчення на виробництво "Корвалолу" у СРСР одержало приблизно 70 підприємств, тому монополізація назви в Україні – безпідставна, вважає адвокат компанії "Дарниця", експерт із патентного права Олександр Мамуня.
Через суди щодо використання бренда "Корвалол" ціна на цей препарат може зрости, заявив "Подробностям" адвокат компанії "Дарниця" Олександр Мамуня.
"Ризик зрозумілий і передбачуваний – це зростання цін на лікарські препарати із назвою "Корвалол". Якщо тільки один виробник випускатиме ці препарати і буде єдиним джерелом надходження цього продукту на ринок, то не буде мотивації конкурувати і робити вищу якість за нижчу ціну", – наводить сайт слова юриста і експерта з патентного права
Мамуня переконаний, що монополізація бренда "Корвалол" є необґрунтованою з погляду закону в Україні й невиправданою з погляду історії бренда, оскільки ще в радянські часи реєстраційні посвідчення на виробництво "Корвалолу" у СРСР одержало приблизно 70 підприємств.
Судовий спір стосовно цього між фармвиробниками "Фармак" і "Дарниця" триває із 2004 року.
"Фармак" у 2011 році програв позов за торгову марку "Корвалол" і у 2017-му почав новий суд – за позначення "Корвалол Corvalolum".
Апеляційна палата МЕРТ визнала позначення "Корвалол Corvalolum" добре відомим щодо "Фармаку". У 2018 році це рішення скасував Київський апеляційний господарський суд за апеляційною скаргою "Дарниці". "Фармак" звернувся у Верховний Суд, 25 червня Велика палата суду ухвалила рішення передати справу на повторний розгляд у суд першої інстанції.