АМКУ четвертий рік не може винести рішення про ринок електроенергії – ЗМІ
Наступне засідання Антимонопольного комітету України у справі про ринок електроенергії в Україні заплановано на 17 січня, повідомила заступник голови – державний уповноважений АМКУ Марія Ніжнік. Gazeta.ua зазначає, що ухвалення рішення відомство відкладає з 2015 року.
Антимонопольний комітет України 18 грудня не зміг винести рішення у справі про ринок електроенергії і переніс засідання на 17 січня, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на заступника голови – державного уповноваженого АМКУ Марію Ніжнік.
"АМКУ четвертий рік не може винести рішення про ринок електроенергії", – зазначає видання.
У 2015 році Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), звернулася в Антимонопольний комітет України з вимогою розслідувати ознаки монопольного становища групи ДТЕК ("ДТЕК Західенерго", "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Східенерго") на ринку генерації електроенергії.
Розглядати справу планували 6 листопада, але перенесли її, оскільки не з'явилися представники заявників – НЕК "Укренерго" і НКРЕКП, зазначає агентство. Перший заступник голови АМКУ Марія Ніжнік додала, що було ухвалено рішення провести розгляд у відкритому режимі, враховуючи суспільну значущість справи.
Ринкова частка енергохолдингу ДТЕК у виробництві електроенергії не перевищує 26%, встановив Антимонопольний комітет України. Такі дані було озвучено 20 листопада на засіданні АМКУ, присвяченому розгляду справи про ознаки монополізму на електроенергетичному ринку.
"Але є регулятор. І тому у ДТЕК немає можливостей зловживати і впливати на ціну", – цитує Gazeta.ua слова Ніжнік.
У прес-службі ДТЕК заявили, що холдинг не є монополістом і сподівається на об'єктивне та прозоре розслідування ситуації.
ДТЕК створено у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобування і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.