Береза про конфлікт між "Нафтогазом" і київською владою: Горе-бізнесюки із КМДА вирішили погратися в лівацтво. Відбувається чиста PR-війна
У разі тривалого судового розгляду між НАК "Нафтогаз України" і КМДА може дуже постраждати енергетичний комплекс Києва, а кияни – опинитися без тепла в опалювальний сезон, заявив позафракційний нардеп Борислав Береза.
Конфлікт між Київською міською державною адміністрацією (КМДА) і НАК "Нафтогаз України" через відмову київської влади перебирати на нове комунальне підприємство "Київтеплоенерго" борги "Київенерго" є "PR-війною", написав у Facebook позафракційний нардеп Борислав Береза.
"У 2015 році я запропонував план із повернення контролю над "Київенерго" київській громаді. Мене назвали тоді популістом. Не страшно. Потім КМДА використала мою пропозицію і, дотримуючись плану, усе-таки забрала тепломережі у [бізнесмена Ріната] Ахметова. Правда, тут у них усе пішло не так, як пропонував я. Я запропонував віддати "Київенерго" західній публічній профільній компанії за умови, що вона зменшить тарифи. Й охочі були. Але посадовці КМДА на чолі із заступником [мера Віталія] Кличка Петром Пантелеєвим вирішили піти іншим шляхом і просто створили на базі старої структури нове комунальне підприємство "Київтеплоенерго". Ні про яке зниження тарифів через мінімізацію видаткової частини вже не йдеться. Навіть більше, цю структуру будуть дотувати з бюджету Києва – із наших із вами грошей. Але виявилося, що і цього мало для горе-бізнесюків із КМДА. Далі вони вирішили погратися в лівацтво", – зазначив він.
Нардеп нагадав, що КМДА подала до суду на "Нафтогаз", вимагаючи визнати укладені договори про постачання газу, не визнаючи водночас боргів "Київенерго".
"Тобто керівництво КМДА думає так: ми хочемо сісти на фінансові потоки й енергетичну інфраструктуру ми хочемо забрати, а борги, левову частку яких становлять борги структур самої КМДА – ЖЕКів та інших пережитків совка – ми визнавати не хочемо... Результат у принципі відомий. [Голова "Нафтогазу" Андрій] Коболєв з погляду закону абсолютно має рацію. І те, що зараз відбувається, чиста PR-війна. А спроби КМДА і Пантелеєва зобразити із себе Зорро, які дбають про інтереси киян, закінчаться вкрай сумно для виборчого рейтингу всієї спортивної компанії навколо Кличка", – написав нардеп.
Він підкреслив, що в разі тривалого судового розгляду між НАК "Нафтогаз України" і КМДА може дуже постраждати енергетичний комплекс Києва, а кияни – опинитися без тепла в опалювальний сезон.
"І пан Пантелеєв у підсумку виконає те, чого не вдавалося [президенту РФ Володимиру] Путіну та російському "Газпрому" вже чотири роки... Цього всього можна було уникнути, якби у Петра Пантелеєва було бажання повернути активи "Київенерго" під контроль київської громади. Але, мабуть, у нього і його команди інша мотивація", – додав Береза.
Нардеп закликав владу Києва "припинити дитячі ігри в суд навколо закупівель газу і сісти за стіл переговорів".
Із травня 2018 року за постачання гарячої води та опалення в столиці України стало відповідати "Київтеплоенерго". "Нафтогаз" відмовив новому комунальному підприємству в укладанні договорів на постачання газу, вимагаючи, щоб він перебрав на себе боргові зобов'язання попереднього виконавця послуг – ПАТ "Київенерго".
За даними КМДА, заборгованість останнього перед "Нафтогазом" становить майже 5 млрд грн: приблизно 3 млрд грн – борги населення, 1 млрд грн – борг державного бюджету за надані пільги та субсидії, ще орієнтовно 1 млрд грн – нараховані штрафи і пеня.
"Нафтогаз" уважає, що київська влада, відмовившись перебирати на нове комунальне підприємство борги "Київенерго", порушила ст. 22 закону "Про теплопостачання". У ній ідеться, що якщо суб'єкту господарювання надано в користування цілісний майновий комплекс із вироблення теплової енергії, то він стає правонаступником за борговими зобов'язаннями суб'єкта господарювання, який раніше використовував це майно.
"Договори про постачання та транспортування енергоносіїв укладаються з правонаступниками реорганізованої теплопостачальної та/або теплогенеруючої організації виключно за умови погодження порядку погашення заборгованості з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання за попередній період", – зазначено в законі.
8 червня Андрій Коболєв запропонував Кличку обговорити спірні питання щодо постачання гарячої води на теледебатах. Градоначальник заявив, що ситуацію треба вирішувати в судах.
15 червня у КМДА повідомили, що "Київтеплоенерго" звернулося в Господарський суд Києва з позовом до НАК "Нафтогаз України", вимагаючи визнати укладеними договори про постачання газу.