Данилюк: Держава забезпечить повну фінансову стабільність "ПриватБанку", клієнти хвилюватися не повинні
"ПриватБанк" не може бути "денаціоналізовано", заявив екс-міністр фінансів, член команди кандидата у президенти, шоумена Володимира Зеленського Олександр Данилюк.
"ПриватБанк" працюватиме стабільно, незважаючи на будь-які судові рішення, упевнений член команди кандидата у президенти, засновника і художнього керівника студії "Квартал 95" Володимира Зеленського, екс-міністр фінансів України Олександр Данилюк. Про це він сказав журналістам у штабі Зеленського 21 квітня, пише агентство "Інтерфакс-Україна".
"ПриватБанк" – це державний стабільний банк, і це головне. Клієнти не повинні хвилюватися, держава забезпечить повну фінансову стабільність", – сказав Данилюк.
За його словами, цей банк не може бути "денаціоналізовано".
"Мені це запитання ставили кілька місяців тому, і я говорив, що це неможливо. Але багато експертів в Україні, зокрема на державних посадах, говорило, що це можливо, а зараз усі визнали, що повернути "ПриватБанк" попереднім власникам юридично неможливо. І всі керівники держави зараз це підтвердили. Радий, що вони до мене дослухалися", – заявив екс-міністр.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
Колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію через націоналізацію "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У НБУ заявили, що оскаржать це рішення. Міністерство фінансів України також подасть апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду.
Президент України Петро Порошенко заявляв, що в разі перемоги Зеленського на президентських виборах Коломойський планує повернути "ПриватБанк" у власність, у цьому разі Україні загрожує економічна криза.
Голова Нацбанку України Яків Смолій заявив, що законодавством не передбачено процедури повернення націоналізованих активів попереднім власникам, але, якщо рішення набуде чинності, Фонд гарантування вкладів повинен буде виплатити клієнтам банку понад 100 млрд грн, що може істотно вплинути на інфляцію.
18 квітня Окружний адмінсуд Києва задовольнив вимогу Коломойського і скасував рішення НБУ, ухвалене у 2016 році, яке визначало список фізичних і юридичних осіб, пов'язаних із банком.
20 квітня Печерський районний суд Києва дозволив розірвати договір особистого поручительства Коломойського за кредитами рефінансування "ПриватБанку", одержаними до його націоналізації. У НБУ заявили, що будуть оскаржувати це рішення.