Державна Об'єднана гірничо-хімічна компанія припинила відвантаження продукції
У профспілці заявили, що підприємство можуть оштрафувати за невиконання контрактів, збитки і виведення працівників у простоювання.
Т.в.о. голови правління державного підприємства "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" Пітер Девіс повністю припинив із 16 травня 2020 року доправлення продукції на експорт та внутрішній ринок, про це з посиланням на копію наказу керівника повідомляє 26 травня агентство "РБК-Україна".
У профспілці заявили, що підприємство можуть оштрафувати за невиконання контрактів, збитки і виведення працівників у простоювання.
"Ми бачимо, що продукція не відпускається, люди хвилюються. Збагачувальне виробництво переходить у режим поетапної зупинки найскладніших процесів. Людей готують до простою. За всю історію роботи Вільногірського ГМК фабрика зупинялася лише на ремонти! Це петля, яку затягують на шиї трудового колективу", – заявив агентству голова профкому вільногірської первинної організації Профспілки металургів і гірників України (ПМГУ) Федір Клименко.
В Іршанській первинній організації профспілки додали, що нових контрактів для філій немає, а нове керівництво на чолі з Пітером Девісом нещодавно приїжджало на комбінат, оголосивши про рішення зупинити відвантаження, і запропонувало скеровувати продукцію на склади.
"Цю ситуацію ми вже проходили у 2014-му, коли наш комбінат залишився без ринків збуту після виходу з оренди. Ми пам'ятаємо, як це закінчилося збитками. Ми важко їх долали аж до 2016 року, поки ОГХК не вивело нашу продукцію на експорт. Ми не хочемо повторення й украй незадоволені рішенням Києва! А ще ображені тим, що спроби нашої адміністрації привернути увагу президента України, прем'єр-міністра та інших органів влади і правоохоронних органів до наших проблем не знайшли відгуку. Уже три місяці в офісі ОГХК нас не чують! Не беруть до уваги наболілі проблеми", – сказав голова профкому Іршанської первинної організації ПМГУ Микола Волохов.
За даними Іршанського ГЗК, збитки тільки за одним невиконаним контрактом становитимуть $2 млн, у травні збитки сягнуть приблизно 11 млн грн, у червні – 9 млн, а за підсумками червня дефіцит обігових коштів може перевищити 150 млн грн.
На Вільногірському ГМК невиконані зобов'язання становитимуть $42,3 млн, а збитки після штрафів можуть сягнути $3,8 млн. У травні прогнозують збитки на суму 10 млн грн, у червні – 27 млн, дефіцит обігових засобів на філії наприкінці червня перевищить 300 млн грн. Колектив підприємства вважає, що державний і місцеві бюджети недоотримають понад 45 млн грн у вигляді податків та обов'язкових платежів від Вільногірського ГМК, і попередив про ймовірність соціальної напруженості в регіонах, де працюють комбінати.
За даними "РБК-Україна", Пітер Девіс із 8 квітня керує ОГХК у статусі в.о. голови правління.
Державне підприємство "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" розпочало свою діяльність із серпня 2014 року, коли уряд України вирішив передати йому в управління майнові комплекси Вільногірського гірничо-металургійного комбінату й Іршанського гірничо-збагачувального комбінату.
17 квітня заступник директора департаменту комунікацій Фонду держмайна Микола Ганич розповів "Бабелю", що головний офіс компанії захопили колишні менеджери, яких фонд раніше звільнив. Представники ж Нацполіції повідомили агентству "РБК-Україна", що жодного рейдерського захоплення немає.
"Рейдерського захоплення ніякого немає. Там просто виник конфлікт між колишнім керівником компанії та теперішнім. На місце виїхала слідчо-оперативна група Нацполіції Солом'янського району. Вони розбираються в ситуації", – заявили в поліції.
В Об'єднаній гірничо-хімічній компанії звинуватили Фонд держмайна у блокуванні роботи підприємства та недопущенні працівників на роботу.