Філії державної Об'єднаної гірничо-хімічної компанії заявили про можливе зупинення
Директор Вільногірського гірничо-металургійного комбінату Олександр Прокопенко і керівник Іршанського гірничо-збагачувального комбінату Віктор Савченко повідомили про "повну відсутність управлінських рішень із боку керівництва компанії".
Філії державної Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), приватизацію якої було заплановано на літо цього року, заявили про ризик зупинення підприємства і збитки в розмірі 2 млрд грн, повідомляє "РБК-Україна".
Директор Вільногірського гірничо-металургійного комбінату Олександр Прокопенко і керівник Іршанського гірничо-збагачувального комбінату Віктор Савченко повідомили про "повну відсутність управлінських рішень із боку керівництва АТ ОГХК".
"Маємо зараз повну дестабілізацію оперативного управління в АТ ОГХК. Якщо тенденція продовжиться, наслідки у вигляді зупинення роботи філій неминучі", – указано в листах директорів двох ГЗК на адресу президента України, прем'єр-міністра, глав СБУ, МВС та Фонду держмайна.
На рахунках компанії є $8 млн, але їх не задіяно як оборотні кошти, тому філії не в змозі проводити ремонт, а виробничі комплекси не можуть працювати. Філії не можуть без рішення правління чи його голови витрачати ці гроші.
"Якщо ситуація не зміниться, зупинка філій призведе до збитків у розмірі 2 млрд грн (1,2 млрд – на ВГМК та 800 млн грн – ІГЗК), невиконання контрактів та штрафних санкцій із боку споживачів на рівні $82,9 млн, а також несплати податків у місцеві й державний бюджети. Штрафні санкції за несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам філій тільки за один місяць досягнуто 72,3 млн грн", – указано в повідомленні пресслужби.
У компанії підкреслили, що Вільногірський гірничо-металургійний комбінат поставляє воду населенню Вільногірська і в разі зупинення підприємства місто залишиться без води, а розлив технічної води призведе до затоплення прилеглих сіл та забруднення Дніпра.
За даними "РБК-Україна", з 8 квітня ОГХК керує у статусі т.в.о голови правління Пітер Девіс.
Державне підприємство "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" розпочало свою діяльність із серпня 2014 року, коли уряд України вирішив передати йому в управління майнові комплекси Вільногірського гірничо-металургійного комбінату та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату.
17 квітня заступник директора департаменту комунікацій Фонду держмайна Микола Ганич розповів "Бабелю", що головний офіс компанії захопили колишні менеджери, яких раніше фонд звільнив. Представники ж Нацполіції повідомили агентству "РБК-Україна", що ніякого рейдерського захоплення немає.
"Ніякого рейдерського захоплення немає. Там просто виник конфлікт між колишнім керівником компанії та теперішнім. На місце виїхала слідчо-оперативна група Нацполіції Солом'янського району. Вони розбираються в ситуації", – заявили в поліції.
В Об'єднаній гірничо-хімічній компанії звинуватили Фонд держмайна у блокуванні роботи підприємства і недопущенні працівників на роботу.